İster Yurtiçi ister Yurtdışı Merle Tour ile hayalindeki tatili kaçırma! İletişime Geç
19 Mayis 2018

Erken Rezervasyon fırsatları !!!

Erken rezervasyon kavramı birkaç yıldır turizm sektörünün önemli bir gündem maddesi. Hemen her internet sitesinde, sosyal medya araçlarında veya online video sitelerinde erken rezervasyon indirimi tanıtımları gözümüze çarpıyor. Geçmişte pazarlıkla elde edilecek %10’luk bir indirimden memnun kalan tatilciler, bugün %30’lardan başlayıp %50’lere kadar çıkan indirimler sunuluyor.

Peki nedir erken rezervasyon? Nasıl bu kadar yüksek oranlarda tatil indirimleri yapılabiliyor?

Erken rezervasyon nedir?

Erken rezervasyon, yaz mevsimi için planladığınız tatilinizi bir kaç ay öncesinden cazip ödeme seçenekleri ve %40’a varan indirimlerle satın alma imkanı veren kampanyalardır.

Erken rezervasyon yılın her mevsimi geçerli mi? Yoksa belli dönemleri mi kapsıyor?

Genellikle Aralık ayında start veren erken rezervasyon, sezon içinde yani Nisan ve Ekim ayları arasında yapılacak tatil rezervasyonlarını kapsıyor. Bu dönem içerisinde tatil yapmayı planlayanlar, ödemelerini 7-8 ay öncesinden yapması durumunda erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabiliyorlar. Bu dönemde erken rezervasyon otelleri, acentelere cazip indirim imkanı sunduğundan; bu indirim acente tarafından doğrudan tatilciye sunulabilmektedir.

Tatilciler seyahatlerini iptal etmek istediklerinden ne oluyor? Erken rezervasyon sigortası hakkında bahsediliyor?

Erken rezervasyon sisteminde, acenteler arasında rekabet ile indirimler yükselip %50’lere kadar varabiliyor ve yaz tatilinizi ortalama %40’a varan indirimle satın almanızı sağlar. Eğer planlanan tarihlerde tatilden vazgeçildiğinde; son 72 saate kadar iptal etme hakkını garanti altına alan erken rezervasyon sigortası geçerli. Bu durumda, herhangi bir endişeye kapılmadan müşteri tatilini 8 ay önceden bile korkusuzca planlayabilmektedir.

E-Bülten'e kayıt olmak istermisiniz ?