İster Yurtiçi ister Yurtdışı Merle Tour ile hayalindeki tatili kaçırma! İletişime Geç
21 Mayis 2018

Yurt Dışı Tavsiyeleri

Kültür turlarının önde gelen acentelerinden Fest Travel’ın Genel Müdürü Zekeriya Şen, son dönemdeki döviz kuru dalgalanmalarından fazla etkilenmediklerini, paket turlarını çok önceden satışa açıp erkenden kapattıklarını vurguluyor.

Zekeriya Şen, haftalık ekonomi dergisinde yer alan değerlendirmesinde “Gezilerimizde fazla abartıya girmeden, sorumlu bir şekilde makul kampanyalar gerçekleştirdik” diyerek, yaptıkları promosyonları şöyle anlatıyor:

“Bankaların mevcut verdikleri taksit kampanyaları haricinde, kur sabitleme ve benzer kampanyaları her zaman zaten müşterimize aksettiriyoruz. Ancak FEST’teki gerçek promosyonlar ilave eklediğimiz son dakika sürprizleri oluyor. Fiyata dahil olmayıp sonra dahil ettiklerimiz, bonkör ikramlarımız ve sürpriz dokunuşlarımız. Öte yandan sadece FEST’in satış yetkisi olan bazı özel markaların yetkilileriyle konuşup kendi müşterimize promosyonlar yaratıyoruz. Örneğin son dakika ekstra yüzde 15 indirimleri veya iki kişiye bir kişi öde gibi çalışmalarımız bu dönemlerde ciddi ilgi gördü. İleriki aylarda bunları sürdürmeyi ve arttırmayı amaçlıyoruz.”

EKONOMİK MARKA OECONOMICA

FEST Travel olarak üç yaşındaki indirimli markaları Oeconomica bünyesinde satışa sunulan Portekiz gezisinde, kendi para biriminle öde yurt dışına seyahat et mantığıyla bir program yaptıklarını anlatan Zekeriya Şen, “Bu, çok ilgi gördü. Bir günde geziyi kapattık diyebilirim. Hem mevcut olan müşterilerimizin, daha da önemlisi yeni müşterilerin ciddi beğenisini kazandık. Bu tür aksiyonları daha sık ve etkin olarak Oeconomica markamız bünyesinde sürdüreceğiz, bizi takip etmeyi unutmayın” diyor.

Yurt dışı kültür rotalarında bu yılın gözde programlarının; Latin Amerika’da Guatemala ve Meksika, Avrupa’da Galler, Sicilya, Slovenya ve Arnavutluk, Afrika’da Etiyopya, Mısır, Sudan, Namibya ve Kongo Cumhuriyeti, Asya’da Hindistan, Özbekistan, Pakistan, Kazakistan, Kuzey Kore ve Çin olduğunu anlatan Zekeriya Şen, FEST Travel Hindistan programlarının her zaman özel olduğunun altını çiziyor.

SEYAHATSEVERLERE TAVSİYE: ÖNCE İÇERİĞE BAKIN!

Yurt dışında tatil yapmak isteyenlerin kesinlikle planlı bir seyahat kurgulamalarını öneren Şen, fiyat odaklı gitmeden önce içerik odaklı gitmelerini tavsiye ediyor. Tatilcilerin neye fiilen para ödediklerine ve karşılığında neler alacaklarına bakmalarını söyleyen Şen, “Ucuz görünen bir seyahatin gizli satırlarıyla belki de hayatlarının en pahalı tecrübesine dönüşmemesi için ‘alırken kazanmak’ kurgusu içerisinde detaylar odaklanmalarını öneririm. Özünde ne istediklerini bilip ona göre piyasa araştırması yapmalarını ve sadece ucuz diye bir güzergahı seçmemelerini. İçerik, mantık ve kurgu çok önemli. Farklılık ve kalıcılık yaratacak olan seyahatler aslında burada yatıyor. Önemli olan bunları algılayabilmek” yorumunu yapıyor.

SEÇİM DÖNEMİNDE İPTAL YOK

Zekeriya Şen, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinin 24 Haziran’da yapılmasının yurt dışı tatili programlarını etkilemediğinin de altını çiziyor. Seçim sinyalleri çıktığı an önlem aldıklarını, tarih belli olduğunda ise bu döneme denk gelen her gezinin B, C ve hatta D planlarını işleme soktuklarını anlatan Şen, bu planlamaları seçimde ikinci tur olasılığı için de yaptıklarını belirtiyor. Şen, “Seçim tarihine denk gelen gezilerimizde FEST Travel olarak biz hazırdık ve ilk arayan müşterimiz daha sorusunu tamamlamadan biz cevabımızı verdik” diyor.

 

E-Bülten'e kayıt olmak istermisiniz ?