İster Yurtiçi ister Yurtdışı Merle Tour ile hayalindeki tatili kaçırma! İletişime Geç

Akdeniz Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TARİH

Yetişkin Sayısı

Çocuk Sayısı (0-7 Yaş)

Çocuk Sayısı (7-12 Yaş)

950 TL
 • TUR PROGRAMI
 • FİYATA DAHİL OLAN
 • OLMAYAN HİZMETLER
 • ÖNEMLİ BİLGİLER
 • GRUP REZERVASYONU

TUR PROGRAMI Yazdır PDF Kaydet

1.GÜN Değerli konuklarımız, 16:00 da Trabzon’dan kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah Antalya’ya varıyoruz.

2.GÜN  Saklıkent Kanyonu - Kalkan- Kaş- Kekova- Üçağız - Demre- Finike-Kemer

İsteğe bağlı ekstra alacağımız sabah kahvaltısından sonra  Türkiye'nin en önemli kanyonlarından biri olan Saklı Kent'e gidiyoruz. Kanyonda yürüyüşümüzü yapıp, verilen serbest zamanın ardından Kalkan ve Kaş a doğru hareket ediyoruz , güzel manzaralar eşliğinde vereceğimiz fotoğraf molaları, rehberimizin anlatımları ile renklenecek ,arzu edilirse Kekova'nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has kıyı köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan Üçağız olacak. Limandan bineceğimiz teknemizle Kekova TEKNE TURU (Ekstra) başlıyoruz. Yüzme molalarımız arasında Esmeralda Koyu, Tersane koyu, Hamidiye koyu gibi keyifli noktalar bulunmakta. Yüzme molalarının ardından teknemizle yolu olmayan Simena Köyü, Kekova Adası ve M.Ö ll. YY da bir depremle denizin dibine batmış olan Batık Şehir'i görüyoruz.Daha sonra Demre  Finike üzerinden Kemerdeki otelimize varıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

3.GÜN Antalya -Kaleiçi- Düden Şelalesi - Aspendos - Köprülü Kanyon`da Rafting Heyecanı

Otelden alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk olarak Kale içi mevkiine gidiyoruz, Yivli minare, saat kulesi, kale içinin eski cumbalı evleri göreceğimiz yerler arasında daha sonra Düden Şelalesi`ne hareket ediyoruz, gezimiz esnasında yemyeşil doğa ve suyun huzur veren sesi bize eşlik edecek ardından MS 2. YY`da Romalılar tarafından inşa edilmiş olan ve tüm heybetiyle günümüze gelmiş Aspendos tiyatrosunu görmeye gidiyoruz. Aspendos'tan tarih dolu anılarla ayrılarak arzu edilirse Dünyadaki sayılı Milli Parklardan biri olan tabiat harikası Köprülü Kanyon'a ulaşıyoruz. Burada insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken, adrenali yüksek, 7`den 77`ye herkesin katılabileceği, rafting heyecanını Köprü çayın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz.(EXTRA) Gezimiz sonrasında otelimize ulaşıyoruz

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

4.GÜN Side- Sorgun- Nympahion - Manavgat - Tekne  Turu- Titreyengöl

Otelden alacağımız sabah kahvaltısının ardından Manavgat  Şelalesini görüyoruz, Ardından Side’ye varıyoruz ve antik kalıntıların içinden geçen yolun üzerinde antik yapıları görüyoruz ve Modern Çarşı’ya varıyoruz. Çarşıdan limana kadar yürüyor, Apollon ve Athena Tapınakları’na ulaşıyoruz. Bazilika kalıntısını gördükten sonra tekrar otobüse biniyor ve arzu edilirse bizi bekleyen teknemizle Manavgat Çayı’nın denizle buluştuğu yere kadar gidiyoruz. Burada dileyen Manavgat Nehri’nin serin ve tatlı sularında, dileyen ise Akdeniz’in tuzlu sularında denize girebilir Yemeğimizi  teknede  alıyoruz. (Ekstra)   İskeleye  vardıktan  sonra  otelimize hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

5.GÜN Alanya Tekne Turu, Korsanlar Mağarası, Damlataş Mağarası

Otelden alacağımız sabah kahvaltısının ardından Alanya'ya hareket ediyoruz. Arzu edilirse tekneyle (Ekstra)  Alanya limanda bizi bekleyen teknemize binip sırasıyla, Aşıklar Mağarası’nı, Korsanlar Mağarası’nı ve Fosforlu Mağara’yı görüyoruz. Kleopatra açıklarında verilen yüzme molası sonrası, Kleopatra Plajı’nı da görerek Damlataş Mağarası’na hareket ediyoruz. Damlataş Mağarası’ndaki doğal oluşumları izledikten Trabzon’ doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Not: Gece yolculuğumuzun ardından sabah Trabzon’a varıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN

Trabzon’dan itibaren Konforlu araç ile ulaşım

Programdaki Çevre gezileri

3 Gece konaklama

3 Sabah Kahvaltısı

3 Akşam yemeği

Profesyonel rehberlik hizmeti

Zorunlu seyahat sigortası

OLMAYAN HİZMETLER

Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler

Otel ekstraları ve şahsi harcamalar

Müze ve ören yeri girişleri

Seyahat ve sağlık sigortası

ÖNEMLİ BİLGİLER

Müze Kart

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Ek Hizmet Detayları

Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri,otopark ücretleri,fiyatımıza dahilir.

65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler

Genel Şartlar

Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Merle Turizm Sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

Rezervasyon sırasında koltuk numarası sözü verilmez, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki tura aktarılır. Böyle bir durumda Merle Turizm misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

İptal Güvence Paketi

 

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden  72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 20,00 TL, 2.000,00 TL üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1 -i kadardır.

 

Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

 

Kokartlı Profesyonel Rehberler

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi

Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)  ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur  Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)  Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın  Varsa ilaçlarınız Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Ulaşım Araçlarımız    

Mercedes Travego

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

Mercedes Toursimo

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

Man Fortuna

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

Midibusler

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Minibusler
VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Mercedes Sprinter

12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima,cd ve dvd oynatıcı

Rezervasyon

 • KİŞİ / GECE 950 TL
 • KONAKLAMA

  4* ve 5* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
 • ULAŞIM

  Lüks Otobüsle Konforlu Bir Seyehat
 • GEZILECEK YERLER

  Saklıkent Kanyonu - Finike - Kemer - Antalya - Alanya
 • KALKIŞ YERLERI

  Okulun belirlediği bir yer...
 • TELEFON

  0462 400 61 00
  0542 499 67 61
  0532 341 12 57

HAKKIMIZDA

1000'den fazla otel seçeneği ve yılların tecrübesi ile en iyisi için hizmetinizdeyiz.

YARDIMCI OLALIM

Aradığınız hizmeti bulamadınız mı? Bizi arayın veya not bırakın, biz sizi arayalım.

0462 400 61 00

E-Bülten'e kayıt olmak istermisiniz ?