İster Yurtiçi ister Yurtdışı Merle Tour ile hayalindeki tatili kaçırma! İletişime Geç

Bodrum Marmaris Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TARİH

Yetişkin Sayısı

Çocuk Sayısı (0-7 Yaş)

Çocuk Sayısı (7-12 Yaş)

1999 TL
 • TUR PROGRAMI
 • FİYATA DAHİL OLAN
 • OLMAYAN HİZMETLER
 • ÖNEMLİ BİLGİLER
 • GRUP REZERVASYONU

TUR PROGRAMI Yazdır PDF Kaydet

1.GÜN Değerli konuklarımız, 14:00 da Trabzon’dan kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah Marmaris’e varıyoruz.

2.GÜN Eski ve Yeni Datça - Can Yücel Evi - Kumluk Plajı

Sabah varışımızla beraber isteğe bağlı sabah kahvaltısı alıyoruz ve turumuza başlıyoruz. Datça yarımadasının en dar noktası, Ege ve Akdenizi aynı anda görebileceğimiz Balıkaşıran'dan,  geçerek ESKİ ve YENİ DATÇA, CAN YÜCEL EVİ, MUHTAR ORHAN'ın KÖY KAHVESİ'nde çay-kahve molası, KUMLUK PLAJI'nda yüzme molası, KORDONU ve ÇARŞISI'nı gezebilmemiz  için serbest zaman sonrası otobüsümüze binerek Marmaris veya Muğla' daki otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3. GÜN Jeep Safari Turu - Marmaris Tekne Turu

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası serbest zaman veya siz değerli misafirlerimize 2 seçenek sunuyoruz:
1.Seçenek: JEEP SAFARİ Turu (Ekstra) Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, otelimizin önüne yanaşan Jeeplere binerek gün boyu sürecek olan bir adrenalin deposu, JEEP SAFARİ’ye başlıyoruz. İlk durağımız, Marmaris’i panoramik olarak göreceğimiz Datça yolu üzerindeki seyir terası olacak. Burada tur programı hakkındaki verilen brifing ve çekilen fotoğrafların ardından Datça istikametiyle Off-Road yapacağımız Değirmen yanı parkuruna giriş yapıyoruz. Muhteşem bir doğanın içerisinde çakıl taşlı dere yataklarının içerisinden geçerek, mola yerine ulaşıyoruz. Serinlemek için verilen bu mola ardından Hisarönü mevkiini takiple yüzme molası vereceğimiz Orhaniye sahilinde bulunan dünyaca ünlü Kızkumu Plajına ulaşıyoruz. Sevdiğine ulaşmak için eteğine doldurduğu çakıl taşlarını denize döken kızın hikâyesini rehberimizden dinleyerek, Hisarönü Körfezi’nin eşsiz denizinde tozlanmış ve ısınmış bedenimizi serin sulara bırakıyoruz. Yüzme molası ardından öğle yemeklerimizi almak için dere kenarındaki Turgut Köyü’ne gidiyoruz. Sonrasında sadece Marmaris'e özgü Sığla ağaçlarının altında, jeeplerle şelaleye ulaşarak, buradaki büvetlerde serinliyoruz. İçilen çayların ardından tekrar jeeplere binerek güzel manzaralar eşliğinde  otelimize ulaşıyoruz.
(Jeep Safari): Öğle yemeği Dâhil   - Jeep Safari-Restaurant’ta öğle yemeği - ( Alabalık veya Köfte veya,Tavuk ana sıcak seçmeli + Makarna + Salata )

2.Seçenek: Marmaris DALYAN TEKNE TURU (Ekstra)  Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Dalyan limanında, misafirlerimize mükemmel bir deneyim yaşatmak için bekleyen teknemize binmek için hareket ediyoruz. Tekne turunda ilk durak ise; Dalyan Nehrinde bulunan Sultaniye Kaplıcaları olacaktır. Sultaniye Kaplıcalarında, misafirlerimizin en çok ilgisini çeken yer ise Dalyan Çamur Banyosu olmaktadır. Daha sonra İztuzu Plajında Yüzme Molası Dalyan Kral Mezarları, Caretta Caretta Kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı plajdan ayrılarak turumuzu sonlandırıyoruz ve otelimize hareket edip konaklıyoruz.

4.GÜN Akyaka - Gökova Tekne Turu - Bodrum

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası günümüzün ilk durağı, evleriyle mimarilik ödülüne sahip olan, Akyaka Beldesi olacak. Burada bizi bekleyen teknemize binerek GÖKOVA TEKNE TURU için denize açılıyoruz. Mitolojide denizler tanrısı Posedion sarayına ev sahipliği yapan, Jacques Cousteau'nun deyimiyle “Dünya'nın cenneti” dediği Gökova'nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz. Gelibolu Adası, Cleopatra Plajı, Sedir Adası,  İncekum, Lacivert Koy vb. demir atıp yüzeceğimiz koylar arasında  Günün ilerleyen saatlerine doğru bitecek olan bu eşsiz turun ardından Akyaka beldesine geri dönüyoruz. Akyaka'dan deniz kokusu üzerimize sinmiş bir şekilde ayrılarak Gökova’nın eşsiz panoramasına sahip Sakar Geçidini aşıyoruz. Ardından, Bodrum veya Milas bölgesindeki otelimize ulaşıyoruz .Akşam yemeği otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Bodrum'un gece hayatı denince ilk akla gelen barlara gitmek için lobide buluşma.(Ekstra)

5.GÜN Bodrum Tekne Turu

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası otobüsümüzle Bodrum Tekne Turu için Gümbet şehir merkezine ulaşıyoruz. Limandan  bineceğimiz teknemizle  Bodrum un eşsiz koyları olan Ada Boğazı, Aspat, Bitez, Bağla, Deve plajı, Akvaryum gibi koylarında  gün boyu denize girme imkanımız olacak. Tekne turu sonunda Gümbet limana yanaşıyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Bodrum gecelerini yaşamak için lobide buluşma.(Ekstra)

6.GÜN Bafa Gölü - Didim Apollon Tapınağı - Doğanbey Köyü - Şirince

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası otobüsümüzle Antik dönemdeki ismi Latmos olan ve mitolojide Ay Tanrıçası Selene ile yakışıklı çoban Endymion’un hikâyesinin anlatıldığı Beşparmak dağlarının eteklerinde bulunan Bafa Gölüne ulaşıyoruz. Burada verilen mola sonrasında antik  dünyanın en büyük 3 tapınağından biri aynı zamanda kehanet merkezi DİDİM APOLLON TAPINAĞI'nı geziyoruz. Ardından taş evleri, daracık sokakları ve kaybolmamış dokusuyla ünlü Doğanbey Köyü' ne ulaşıyoruz. Burada birbirinden ilginç mimariye sahip taş evlerin arasında gezerken geçmişin izlerini yaşayacaksınız. Sonrasında zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, Safranbolu mimarisine benzer evleri ve  meyve şaraplarıyla ünlü, Dido Sotiriyu'nun mübadele yıllarını anlattığı “ Benden Selam Söyle Anadolu ya “ kitabına konu olmuş  Eski bir Rum köyü Şirince'ye ulaşıyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ve verilen serbest zamanın ardından yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahsenine gidiyoruz. Tadım  ve alış-verişimizin ardından Şirince'den ayrılarak Kusadası bölgesindeki otelimize ulaşıyoruz .Akşam yemeği otelimizde.

7. GÜN  Alaçatı - Çeşme - Konak Saat Kulesi - Geri Dönüş

Otelde alınan kahvaltı sonrası, antik dönemde ismi Agrillia günümüzdeki ismiyle Alaçatıya ulaşıyoruz. Kendine özgü birbirinden etkileyici taş mimarisi evleri, asma bahçeleri, yel değirmenleri ve bol rüzgarı ile ünlü bu güzel kasabada vereceğimiz serbest  zaman sonrasında,  Antik Çağın 12 İon kentlerinden, dönemdeki ismi Erythrai olan Türk turizminin göz bebeği Çeşme'ye ulaşıyoruz. Burada 1508 yılında ll. Beyazıt' ın yaptırmış olduğu muhteşem deniz manzaralı kalesini ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında Çeşme çarşısında verilen serbest zamanı takiben İzmir’in meşhur Konak Saat Kulesini ve Kurtuluş Savaşı’nda düşmana ilk kurşunu atan Gazeteci HASAN TAHSİN ANITI’nı görmek için Konak Meydanına ulaşıyoruz. Burada verilen fotoğraf molası sonrasında Trabzon’a hareket ediyoruz. Bir sonraki turumuzda sizleri tekrar görmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN

Trabzon’dan itibaren Konforlu araç ile ulaşım

Profesyanol Rehberlik Hizmeti

Araç İçi ikramlar

5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Otelimizde Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı

Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

OLMAYAN HİZMETLER

Tüm Öğle Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Tüm Özel Harcamalar

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

ÖNEMLİ BİLGİLER

Müze Kart

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Ek Hizmet Detayları

Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri,otopark ücretleri,fiyatımıza dahilir.

65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler

Genel Şartlar

Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Merle Turizm Sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

Rezervasyon sırasında koltuk numarası sözü verilmez, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki tura aktarılır. Böyle bir durumda Merle Turizm misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

İptal Güvence Paketi

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden  72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 20,00 TL, 2.000,00 TL üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1 -i kadardır.

Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Kokartlı Profesyonel Rehberler

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi

Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)  ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur  Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)  Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın  Varsa ilaçlarınız Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Ulaşım Araçlarımız    

Mercedes Travego

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

Mercedes Toursimo

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

Man Fortuna

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

Midibusler

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Minibusler
VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Mercedes Sprinter

12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima,cd ve dvd oynatıcı

Rezervasyon

 • KİŞİ / GECE 2500 TL 1999 TL
 • KONAKLAMA

  Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
 • ULAŞIM

  Lüks otobüslerle veya minübüsle konforlu bir seyehat
 • GEZILECEK YERLER

  Bodrum-Marmaris-Datça-Dalyan-Kuşadası-Şirince-Çeşme-İzmir
 • KALKIŞ YERLERI

  Trabzon Merle Turizm Önü
 • TELEFON

  0462 400 61 00
  0542 499 67 61
  0532 341 12 57

HAKKIMIZDA

1000'den fazla otel seçeneği ve yılların tecrübesi ile en iyisi için hizmetinizdeyiz.

YARDIMCI OLALIM

Aradığınız hizmeti bulamadınız mı? Bizi arayın veya not bırakın, biz sizi arayalım.

0462 400 61 00

E-Bülten'e kayıt olmak istermisiniz ?