5* Umre Turu VIP - Tur Programı

1.GÜN: Trabzondan İstanbul’a istanbuldan medineye uçuyoruz.

 23:55’te Medine’ye uçuyoruz.  Varış:3:30 Medine Havalimanı'nda; gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından karşılama ve özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Yerleşme ve kısa bir dinlenmenin ardından, toplu olarak çevre tanıtımı ve Peygamber Efendimizi SAV (dışarıdan) selamlamayı müteakip otelimize dönüyoruz.

2.GÜN: Medine Havalimanı'nda; gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından karşılama ve özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Yerleşme ve kısa bir dinlenmenin ardından, toplu olarak çevre tanıtımı ve Peygamber Efendimizi SAV (dışarıdan) selamlamayı müteakip otelimize dönüyoruz

3.GÜN: Medine Ziyaretleri;

Otelde alınan kahvaltının ardından, İlk olarak İslam tarihinin ikinci büyük savaşı olan Uhud Gazvesinin yapıldığı meydanı, Okçular Tepesi ve Hz.Hamza'nın kabrininde bulunduğu Uhud Şehitliğini ziyaret ve bilgilendirme. Ardından Efendimiz (s.a.v.)'e namaz esnasında nazil olan vahiy üzerine yüzünü İlk Kıblemiz Mescid-i Aksa'dan Kabe'ye döndürdüğü Mescid-i Kıblateyn Camii'nin ziyareti ve bilgilendirme. Daha sonra İslam tarihinin üçüncü büyük savaşı olan Hendek Gazvesinin yapıldığı 7 Mescidler alanını ziyaret ve bilgilendirme. Ardından Takva üzerine bina edilen ilk mecid Mescid-i Kuba'yı ziyaret ediyoruz.  Yaklaşık 3 saatlik turumuzun ardından otele dönüş. Serbest zaman, otelde alınan akşam yemeğinin ardından geceleme.

4.GÜN: İç Ziyaretler;

Sabah namazının ardından rehberin Mescid-i Nebevi'de belirlediği noktada buluşma ve sadece erkekler için açılan Cennetul Baki Kabristanlığının ziyaret ediyoruz. Sonrasında  Gamname mescidi, Hz. Ömer mescidi, Hz. Osman mescidi,  Hz. Ebubekir mescidi, Hz. Ali mescidlerini ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından otele dönüş. Otelde alınan akşam yemeğinin ardından geceleme.

5.GÜN: Otelde alınan kahvaltının ardından, buluşma öncesi odalarda eşyaların toplanması ve umre için hazırlanma (ihram elbisesinin giyilmesi) ardından rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve tahmini olarak 12:00 - 12:30 saatleri arasında otelden hareket. Öncelikle Zülhuleyfe Mescidinde 2 rekat ihram namazının kılınması ve umre için niyet edilmesinin akabinde Mekke'ye hareket. Yaklaşık olarak 5 saatlik yolculuk sonrası Mekke'ye varış. Otelde giriş işlemlerinin yapılması ve kısa bir istirahat. Rehberimizin belirlemiş olduğu saatte lobide buluşma ve Umre için Kabe'ye, Haremi Şerife hareket. İlk Kabe'yi gördüğümüz anda edeceğimiz duaları Allah c.c. kabul etsin. Umre'nin farzı olan 7 şavttan oluşan Tavaf vazifesinin yapılması ve iki rekat Tavaf namazının kılınması, hemen sonrasında Umre'nin şiarı olan Safa ve Merve tepesinin arasında 7 defa S'ay vazifesinin yapılmasıve saç kesiminin ardından ihramdan çıkılarak Umre görevi sona ermektedir. Otele dönüş, serbest zaman, otelde alınan akşam yemeğinin ardından geceleme.

6.GÜN: Serbest zaman. Öğle namazından sonra tavaf.

7.GÜN: Mekke ziyaretleri;

Otelde alınan kahvaltının ardından, rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve tahmini olarak 07:00 - 07:30 saatleri arasında Mekke ziyaretleri için hareket. İlk olarak Hz.Ebu Bekir ve Efendimiz (s.a.v.)'in Hicret esnasında müşriklerden gizlendiği Sevr Dağı'nın eteklerinde bilgilendirme.  Ardından Efendimiz (s.a.v.)'in Veda Hutbesini okuduğu ve Haccın olmazsa olmazlarından olan Arafat Meydanı Rahme Tepesinin eteklerinde bilgilendirme. Daha sonra  Hz. İbrahimin Hz İsmaili kurban ettiği yer Mekanu zebih ziyareti. Sonrasında Cemerat(I.şeytan, II.şeytan, III.şeytan),  Daha sonra Akabe mescidi(Akabe biatlarının yapıldığı yer) ve  Kur’an ayetlerinin indiği dağ olan Hira Dağını ziyaret bilgilendirme. otele dönüş. Serbest zaman, otelde alınan akşam yemeğinin ardından geceleme. (İsteyenler Arafat umresi yapabilir.)

8.GÜN: Otelde alınan kahvaltının ardından, umre için hazırlanma (ihram elbisesinin giyilmesi) ardından rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve tahmini olarak 14:00 - 14:30 saatleri arasında otelden hareket. İslam tarihinde önemli bir yeri olan ve aynı zamanda mikad sınırı olan Hudeybiye barış antlaşmasının yapıldığı bölgeye varış, ziyaret ve bilgilendirmenin akabinde umre için iki rekat ihram namazının kılınması ve niyetler edildikten sonra Haremi Şerife hareket. Umre vazifelerinin yapılmasının ardından otele dönüş, akşam yemeği ve geceleme.

9.GÜN: İç Ziyaretler;

Otelde alınan kahvaltının ardından, otel lobisinde buluşma ve ziyaretler için hareket. Mekke civarında bulunan Kubeys Dağı, Şib’i Amir, Şecere Mescidi, Cin Mescidi, ve Mualla Kabristanlığını ziyaret. Sonrasında  Kur’an Tilaveti ve Dua. Ardından otele dönüş, akşam yemeği ve geceleme.

10.GÜN:Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği otelimizde. Cirane Umresi için ihramlı olarak otel lobisinde buluşma.

11.GÜN: Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği otelimizde. İbadetlerimiz için serbest zaman. Yatsı namazı sonrası hocamız eşliğinde toplu olarak veda tavafı.

12.GÜN: Dönüş saatine göre otelde alınan kahvaltı veya yemeğin ardından, rehberimizin belirlediği uçak hareket planında otelden çıkış yapmış ve harekete hazır halde lobide buluşma. Cidde Havalimanına hareket. Uçağa biniş. Tahmini 3-4 saatlik yolculuğun ardından Türkiye'ye varış.