Batman-Mardin-Şırnak-Hakkari Turu - Tur Programı

Değerli Konuklarımız; 

* 20:00 Trabzon Merkez 
* 20:30 Maçka
* 21:15 Torul
* 22:00 Gümüşhane
* 23:00 Bayburt
* 01:30 Erzurum

Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimizle birlikte turumuza başlıyoruz

1 Gün Değerli konuklarımız, 16:00 da Trabzon'dan kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah Batman'a varıyoruz.

2.GÜN Hasankey-Midyat-Devlet Konuk Evi-Cizre-Mem u Zin Türbesi-Cizre Ulu Cami-Dengbej Evi-Medresa Sor-Şırnak
İsteğe bağılı alacak olduğumuz sabah kahvaltısının ardından,Mezopotamya Bölgesinde yer alan Hasankeyf’e ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımları ardından kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Midyata doğru hareket ediyoruz, geçmişte pek çok dizi ve film çekimine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı görüp fotoğlafladıktan sonra, Cizreye doğru yola çıkıyoruz.Yaklaşık 1 saat süren yolculuğumuz ardından ilk durağımız yaklaşık 550 yıl öncesinde yaşanan çok önemli bir aşk hikayesinin baş kahramanları olan Mem u Zin Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Türbede bu güzel aşk hikayesini dinledikten sonra Cizre Ulu Camisi'ni ziyaret ediyoruz. Nuh’un gemisinin indiği yer olduğuna inanılan yer olan Cudi'nin eteğindeki Cizre de Hz. Nuh’un Türbesi bir sonraki ziyaret yerimiz olacak. Cizre’nin önemli sözlü sanatlarından biri olan Dengbej’i (sözcüğünün kelime anlamı; deng ‘ses’, bêj ‘söyle’ dir) , Dengbej evinde dinliyoruz. Sonrasında kırmızı Medrese olarak bilinen Medresa Sor’a geçiyoruz. Geçmiş dönemlerde çok önemli eğitim yerlerinden biri olan bu medreseyi gördükten sonra Cizre kalesine gidiyoruz. Kale yapıları içerisinde Bırca Belek-Ateşgede yapılarını görüyoruz. Daha sonra Cizre gezimize Dicle suyunun kollarından olan Kasrik Çayı kenarında bir mola veriyoruz. Mola sonrası Şırnak'a hareket Cudi Dağı manzaraları eşliğinde Şırnak’a varıyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN-Çukrca-Geçimli Köyü-Mor Sawa Klisesi-Hakkari
Sabah Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Çukurca’ya doğru hareket. Çukurca’da tarihi tahin atölyesine uğrayıp Çukurca Tahini yapımı hakkında bilgi alıyoruz. Çukurca’nın eski ismi olan Çel adını taşıyan kaleyi ve Nasturi taş evlerini görüyoruz. Çukurca’da alacağımız yöresel yemek sonrasında Geçimli köyüne gidiyoruz. Burada Nasturiler için merkez konumda olmuş Mor Sawa Kilise'sini geziyoruz. Bu güzel ve etkileyici bölgeden sonra Hakkari’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde güzel vadi manzaraları ve fotoğraf molaları ile Hakkari’ye ulaşıyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN Hakkari-Meydan Medresesi-Berçelan Yaylası-Konak (Koçanis) Köyü-Zap Vadisi Seyir Terası
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, Hakkari merkezde bulunan Meydan Medresesi'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizn ardından, Hakkari merkeze 18 km uzaklıkta olan Berçelan Yaylası'na hareket ediyoruz. Bu muhteşem yaylayı gezip fotoğlafladıktan sonra boşaltılmış köylerden biri olan eski bir Nasturi köyü olan Konak (Koçanis) Köyü'ne gidiyoruz burada patriklik merkezi kilise gezisi ve tarihi evler geziyoruz. Bahar aylarında bile karla kaplı dağ doruklarının eteğinde bulunan yaylada geçireceğimiz güzel anlar sonrası tekrar Hakkari’ye geliyoruz. Sümbül Dağı ve Zap Vadisi Seyir Terasında vereceğimiz mola sonrası Trabzona dönüş için yola çıkıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah Trabzon'da oluyoruz. 

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
►Trabzon’dan İtibaren Konforlu Araç İle Ulaşım
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►2 Gece Konaklama
►Otelimizde 2 Sabah Kahvaltısı
►Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
►Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
►Program Dışındaki Yemekler ve Yemeklerde Alınan İçecekler 
►Özel Harcamalar
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
►Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler

 

NOT:

Tek konaklayacak olan misafirlerimizden ''single farkı'' alınacaktır.

Rehber,programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

 

İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-20 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ''FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER'' VE ''ÖNEMLİ BİLGİLER'' KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.