Butik Mardin Turu - Tur Programı

Bu Turumuzda Kademeli Fiyat Artışı Vardır

Trabzon Hareket Saati: 20:00

1.GÜN  Değerli konuklarımız, Trabzon dan kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah Midyat'a varıyoruz

2.GÜN  Mardin Midyat - Mor Gabriel - Ulu Camii - Abbarlar - PTT Binası - Mezopotamya Ovası - Kasimiye Medresesi

Varışımızın ardından isteğe bağlı ekstra sabah kahvaltımızı alıyoruz ve ardından gezimize başlıyoruz.Midyat gezimiz,geçmişte pek çok dizi ve film çekimine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Midyat gezisinin ardından dünyanın ayakta duran en eski Süryani Ortodoks Manastırı olan Mor Gabrieli geziyoruz.Mardin ilinin Midyat ilçesine bağlı Güngören Köyü sınırları içerisinde, Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Tur Abdin platosunda bulunan manastır gezisini gerçekleştiriyoruz. Daha sonra Mardin'e doğru yola çıkıyoruz ve varışımızla beraber Kasımiye Medresesi'ni ziyaret etmek için hareket ediyoruz. 15. yüzyılın sonlarında Akkoyunlu sultanı Kasım ibn Cihangir döneminde yapılan medreseyi ziyaret ediyoruz. Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarak da geçen Ulu Camiyi, Abbarlar, Şehidiye Medresesi'ni ve PTT binasını gördükten sonra  serbest zaman veriyoruz. Arzu Eden Misafirlerimizle Mardin gecesi gerçekleştiriyoruz. Extra

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

3.GÜN   Dereiçi (Kıllıt) -  Deyr-ül Zeferan -Süryani Köyü -  Dara - Savur

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası gezi programımıza başlıyoruz. İlk durağımız Dereiçi Köyü ; En son Kadir İnanır'ın oynadığı ''Kapı'' filmine mekan olan bu Süryani köyünü gezdikten sonra ''Minyatür Mardin'' denilen Savur kasabasına gezerek burada keyifli bir gezinti yapıyoruz. Daha sonra  Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul  Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Daha sonra öğle yemeği molamızı verdikten sonra bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'yı geziyoruz. Antik kent gezisi sonrasında turumuzu sonlandırıyoruz ve Trabzon'a hareket ediyoruz. Sabah Trabzon'a varıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
►Trabzon’dan İtibaren Konforlu Araç İle Ulaşım
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►1 Gece Konaklama
►Otelimizde 1 Sabah Kahvaltısı
►Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
►1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
►Program Dışındaki Yemekler ve Yemeklerde Alınan İçecekler 
►Özel Harcamalar
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
►Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler

 

NOT:

Tek konaklayacak olan misafirlerimizden ''single farkı'' alınacaktır.

Rehber,programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

 

İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-20 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ''FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER'' VE ''ÖNEMLİ BİLGİLER'' KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.