Büyük Gap Turu - Tur Programı

Bu Turumuzda Kademeli Fiyat Artışı Vardır 

Trabzon Hareket: 16:30

Trabzon Hareket: 18:00

1.GÜN Değerli konuklarımız, 18:00 da Trabzon’dan kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah Gaziantep'e varıyoruz.  

2.GÜN Gaziantep Mozaik Müzesi - Gaziantep(Ayıntap) Kalesi - Sedefçiler Çarşısı - Almacı Pazarı - Bakırcılar Çarşısı - Zincirli Bedesten - Tütün Hanı - Kasteller - Tahmis Kahvesi  İsteğe bağlı Halfeti Tekne Turu-Fırat Nehri - Rum Kale - Balıklıgöl 
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası hareket ediyoruz. İlk durağımız Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Gaziantep Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan Kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, Sedef kakma, baklava alış-verişlerimizi yapıyoruz. Serbest zamanın ardından Gaziantep’den ayrılıyoruz Sonraki durağımız  Halfeti oluyor (Extra) Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa başlıyoruz. Tekne turumuzda Rum Kale'nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamladıktan sonra hareket edip  Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman verdikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra sıra gecesine katılabilirler.Konaklama Otelimizde.

3.GÜN Harran - Göbeklitepe - Diyarbakır
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası hareket ediyoruz , önce, Harran’a doğru ilerlerken sizi uçsuz bucaksız düzlükteki Harran Ovası kucaklayacak. Binlerce yıl boyunca ipek yolu seyyahlarının kullandığı bu yolu kullanarak  Harran’a ulaşacağız. İslamiyet döneminin ilk üniversitesi olarak bilinen Harran Üniversitesi, Harran Ulu Camii, Harran Höyük, Harran Kalesi ve dünyada sadece Harran’da ve  Italya  Matera  ve  Alberobello  kasabalarında görebileceğiniz kendine özgü mimarisi ile Harran Konik Evleri’ni gezdikten sonra, yerel halkla sohbet edebileceğimiz çay ve fotoğraf molamızı veriyoruz. Buradan Göbekli tepeye hareket ediyoruz, Dünya da bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir. Göbeklitepe ziyaretimiz sonrasında, istikametimizi Diyarbakır'a çeviriyoruz. Varışımızla beraber misafirlerimizin gezmesi için serbest zaman veriyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

4.GÜN Diyarbakır Ulu Camii- Hasan Paşa Hanı-Diyarbakır Surları-Mardin Ptt Binası- Ulu Camii 
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, Nissibi Köprüsünden geçerek, Atatürk Baraj Gölet manzarası eşliğinde, Karacadağ’ın binlerce yıl önce patlamasından sonra etrafta beliren onlarca kilometrelik taş ve kaya denizi manzarasıyla, rengi kırmızıya yakın bereketli topraklarda yolumuza devam ediyor ve  Güneydoğu Anadolu bölgesinin metropol şehri Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Güneydoğu Anadolu bölgesinin metropol şehri Diyarbakır’da Diyarbakır Ulu Cami’ni, Hasan Paşa Hanı, Sülüklü Hanı gördünten sonra panoramik olarak Deliller Hanı, Diyarbakır Surları’nı, Hevsel Bahçeleri’ni, Mardin Kapısı’nı ve Hz.Adem ile Hz.Havva’nın indirildiğine inanılan Kırklar Dağı’nı görüyoruz. Buradan gecesi ‘’Gerdanlık’’, gündüzü ‘’Seyranlık’’ olan Mardin`i gezmeye başlıyoruz. Mezopotamya kültürlerinin ve medeniyetlerinin bir harmonisi niteliğindeki rüya şehir Mardin’de  Ulu Camii, Ptt Binası , Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş tarihi yapıları, Mardin’in dar sokakları ve Abbara’lar göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

5.GÜN Mardin-Dara Antik Kenti-Beyaz Su- Mor Gabriel Manastırı-Midyat 
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Mardin'e 30 km uzaklıkta bulunan Yukarı Mezopotamya' nın en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Dara Antik Kenti'ne hareket ediyoruz. Roma Dönemi'nde, 'Yeniden Diriliş' törenlerinin yapıldığı, binlerce mezarın bir arada olduğu henüz yeni ziyarete açılan 1400 yıllık galeri mezarlığı ziyaret ediyoruz. Dara' dan ayrılıyor diğer ziyaret noktamız olan Güneydoğu Anadolu’ da çok farklı bir doğal güzelliğe ve yeşiline sahip Beyaz Su mesire yerine doğru yola çıkıyoruz. Yemyeşil ağaçlarla kaplı ve gürül gürül suların aktığı bu cennet ortamda mola veriyoruz. Buradan  Süryanilerin çok önemli dini merkezlerinden biri olan  Deyrul Umur Manastırı’na (Mor Gabriel ) gidiyoruz. Meryem Ana Kilisesi, Resuller Kilisesi, Kırk Şehit Kilisesi, Mor Şamuel Mabedi, Mor Şemun Mabedi gibi mekânları bünyesinde barındıran manastır gezimizi tamamlayıp Midyat’a geçiyoruz. Orta Doğu  ve Anadolu medeniyetlerinin mistik mimari dokusunu, burada farklı bir tonda ve renkte hissedeceksiniz. Midyat; mimari alanda bölgenin lideri konumunda… Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki, insan burada kendini adeta bir Orta Çağ kentinde gibi hissediyor ve bir an kendizi film setinden bir sahnede hissedebiliyorsunuz. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin taş ustalarının incelikli becerileri, Midyat`a bir Açık hava müzesi görünümü kazandırmakta. Ayrıca, Süryani  ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği Telkari sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek alışverişler yaptıktan sonra, ‘’Sıla’’ ‘’Hercai‘’ ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ ni geziyoruz. Daha sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

6.GÜN Midyat- Hasankeyf-Bitlis-Akdamar-Van 
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Hasankeyf’e geçiyoruz. Güneydoğu Anadolu Projesi kapsamında Ilısu Barajı nedeniyle bir bölümü sular altında kalan, 12 bin yıllık geçmişe  sahip olan Hasankeyf fotoğraflıyoruz. Daha sonra Van’a doğru ilerliyor ve  Bitlis-Beş Minare ve Tatvan yerleşimlerinden geçerek Artos Dağı ve Van Gölü kıyısını takiben muhteşem manzaralarla Gevaş’a ulaşıyoruz. Gevaş’tan tekneye (ekstra) binip Akdamar  Adası’na geçiyoruz. Ada üzerinde efsanelere konu olmuş dünyada ilk Papaz yetiştiren okullardan biri olan Akdamar Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Devamında Edremit üzerinden Van’a ulaşıyoruz. Dağların çevrelediği Urartuların Başkenti  Eski Van şehrini ve Van Kalesi’ni (Tuşba Kalesi) panoramik olarak gördükten sonra, Urartu el sanatları örneklerinden olan gümüş işçiliğini görebileceğimiz Savat Atölyesi, Van Kedi Evine uğruyoruz. Urartu el sanatları ve orijinal Urartu motifleriyle zenginleştirilmiş eşsiz güzellikteki gümüş işçiliği ile ilgili bilgileri alıp, alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

7.GÜN Van-Muradiye Şelalesi-Doğubeyazıt-İshakpaşa Sarayı 
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Van’dan ayrılıp Muradiye Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Ülkemizde bulunan en önemli doğa harikalarından birisi olan Muradiye Şelalesi’nde, suyun kudretini bir kez daha teninizde ve ruhunuzda hissedeceksiniz. Şelalenin muhteşem esintisiyle keyif yaptıktan sonra Çaldıran Ovası’nın manzarası eşliğinde Doğubeyazıt’a doğru hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda Ağrı Dağı’na yaklaşırken Tendürek Dağı eteklerine yakın bir noktada binlerce yıl önce patlamış ve A tipi lav akıntısının o esrarengiz renklerine ve şekillerine şahitlik edeceksiniz. Bu ilginç görüntü ve manzara sizlerde bilim kurgu filmindeki bir gezegeni ziyaret ediyormuş hissiyatı uyandıracak. Doğubeyazıt’a geldiğimizde tüm doğunun en nefes kesici yapısı İshak Paşa Sarayı’nı gezmeye başlıyoruz. Bir kartal yuvasının yüzlerce kez büyütülmüşü gibi duran, taşa oyulmuş İshakpaşa Sarayını görüp,  mistik havasında büyüleneceksiniz. Osmanlının en ünlü yapıtlarından biri olan bu muhteşem sarayın tarihçesi ve mimarisi hakkında rehberimizden bilgi alıp, öğle yemeği için Doğubayazıt Çarşısı’nda mola veriyoruz. Ayrıca, yöresel motiflerin işlendiği halı fabrikasında Türk Halıları hakkında bilgi alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapma imkanı buluyor. Daha sonra Trabzon’a Hareket ediyoruz. Gece Trabzon’da oluyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
►Trabzon’dan İtibaren Konforlu Araç İle Ulaşım
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►5 Gece Konaklama
►Otelimizde 5 Sabah Kahvaltısı
►Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
►1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
►Program Dışındaki Yemekler ve Yemeklerde Alınan İçecekler 
►Özel Harcamalar
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
►Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler

 

NOT: 

Tek konaklayacak olan misafirlerimizden ''single farkı'' alınacaktır. 

Rehber,programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. 

 

İSTEĞE BAĞLI EKSTRALAR

NOT: Ekstraların ücretleri araçta nakit olarak toplanmaktadır.

Birinci gün alınacak sabah kahvaltısı

Nemrut Dağı Minibüs Ücretleri

⇒Sıra Gecesi (Şanlıurfa'nın vazgeçilmezi, yıllardan beri kuşaktan kuşağa aktarılan insanların sosyal hayatlarında topluca eğlendikleri özel günlerini kutladıkları, yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, yöresel halk oyunlarının oynandığı, çiğ köfte, ayran, şıllık ve acı kahve mırranın ikram edildiği muhteşem bir eğlence.)

Menü:*Karışık Urfa Kebap *Lebeni Yoğurt Çorbası *Ezme Salata *Kapalı Ayran *Çiğ Köfte *Künefe Tatlı veya Şıllık *Çay *Kapalı Su *Mırra Kahve*Müzik

⇒Halfeti Tekne Turu  Fırat ırmağı üzerinde yaklaşık 45 dk süren muhteşem bir tekne gezisi 

 

İADE ŞARTLARI 

Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-20 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. 

Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. 

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ''FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER'' VE ''ÖNEMLİ BİLGİLER'' KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.