Diyarbakır-Mardin-Şanlıurfa-Gaziantep - Tur Programı

Değerli Konuklarımız; 

* 18:00 Trabzon Merkez 
* 18:30 Maçka
* 19:15 Torul
* 20:00 Gümüşhane

Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimizle birlikte turumuza başlıyoruz

1.GÜN Değerli konuklarımız, saat 18:00'de yolculuğumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah Gaziantep'e varıyoruz. 

2.GÜN Gaziantep Mozaik Müzesi - Gaziantep(Ayıntap) Kalesi - Sedefçiler Çarşısı - Almacı Pazarı - Bakırcılar Çarşısı - Zincirli Bedesten - Tütün Hanı - Kasteller - Tahmis Kahvesi - kronik bağlantılı Halfeti Tekne Turu-Fırat Nehri - Rum Kale

Gaziantepe varışımızla beraber isteğe bağlı kahvaltımızın ardından İlk durağımız Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Gaziantep Kalesini panoramik olarak fotoğraf çekme tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Bakırcılar Çarsısından yenilenen Almacı Pazarını,Zincirli Bedesteni 17.yüzyılda Tekke Camii Külliyesi içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak an mekanda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Ardından Tütün Hanının giderek burada faaliyetinde bulunan ve su kaynağı şebekesi olan Kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, Sedef kakma, baklava alış-verişlerimizi yapıyoruz. Serbest zamanın ardından Gaziantep'den ayrılıyoruz.Sonraki durağımız Halfeti oluyor (Ekstra) Sular altında kaldı Halfeti de Fırat Nehrinin yanında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir program başlıyoruz. Tekne turumuzda Rum Kale'nin yatırımlarını görme fırsatını bulamaz. Tekne turumuzu tamamladıktan sonra hareket edip otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra sıra gecelerine katılabilirler. 

Konaklama Otelimizde ŞANLIURFA - El Ruha 5* Otel

3.GÜN Balıklı Göl - Hz. İbrahim'in Doğduğu Mağara - Kapalı Çarşı - Gümrükhan - Göbekli Tepe - Harran Ovası - Höyük - Harran Konukevi  
Sabah otelimizde kahvaltı sonrasında hareket ediyoruz Balıklı Göl,Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü,İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da  serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Göbekli tepeye hareket ediyoruz,Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Konik Kubbeli Evleriyle koruma etiketi olan Harran'da Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini gördükten sonra otelimize hareket ediyoruz. 

Konaklama Otelimizde MARDİN - Raymar 5* Otel 

4.GÜN Mardin - Kasımiye Medresesi - Ulu Camii - Abbarlar - PTT Binası - Mezopotamya Ovası - Deyr-ul Zafaran - Midyat- Diyarbakır - Ulucamii - Çarşı Gezilmesi - Panoramik 10 Gözlü Köprü - 4 Ayaklı Minare - Hasan Paşa Hanı

Sabah otelimizde kahvaltıdan sonra gezimize Kasımiye Medresesinden devam ediyoruz, daha sonra Ulu Camii'ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz, sırasıyla Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarakta geçerken Ulu Camiyi, Abbarlar, Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Deyr-ül Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Süryanilerin ilk yerleşim yerlerinden biri olan Tur Abdin Bölgesi'nin kalbi Midyat'a gidiyoruz. Sıla Dizisi'nin de çekildiği Konuk Evi'ni ziyaret ediyoruz. Bu nedenle bir Midyat el işlemecilik sanatı olan Telkâri sanatı hakkında bilgi alıp daha sonra serbest zamanımızın ardından Diyarbakır'a bir hareket yapıyoruz Akşam saat 20:00 de varışımızı gerçekleştiriyoruz .Diyarbakır'da Anadolu'nun en eski camisi olan Diyarbakır Kalesi'nin surları üzerinde Harput Kapısı ile Mardin Kapısı'nı birleştiren eksenel olarak yer alan Diyarbakır Ulu Camisini geziyoruz ve Çarşıları Görüp Suzan Suzi Türküsüne konu olan 10 gözlü köprüyü gördükten sonra Trabzon'a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Not: Gece yolculuğumuzun ardından sabah Trabzon'a varıyoruz. 

Not: Konaklamaya göre program tersten başlamaktadır, aşağıdaki gibidir.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
►Trabzon'dan İtibaren Konforlu Araç İle Ulaşım
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►2 Gece Konaklama 
►Otelimizde 2 Sabah Kahvaltısı
►Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
►Programda belirtilen Tüm Çevre Gezileri
►Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
►Program Dışındaki Yemek ve Yemeklerde Alınan İçecekler 
►Özel Harcamalar
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
►Ekstra belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler

 

UYARILAR

Tek konaklayacak olan misafirlerimizden ''tek konaklama farkı'' alınacaktır.

Rehber,programın tamamen kayıtlı kaydı ile programın gidişatında değişiklik yapılabilir.

0-6 yaş arası çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

 

İSTEĞE BAĞLI EKSTRALAR

NOT:  Ekstraların ücret aracı olarak nakit olarak toplanmaktadır.

⇒Birinci gün alınacak sabah kahvaltısı 

⇒Sıra Gecesi  Şanlıurfa'nın vazgeçilmezi, yıllardır modadan kuşağa aktarılan insanların sosyal hayatlarında topluca eğlendikleri özel günlerini kutladıkları, yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, yöresel halk oyunlarının oynandığı, çiğ köfte, ayran, şıllık ve acı kahve mırranın ikram edildiği muhteşem bir eğlence. 

Menü: *Karışık Urfa Kebap *Lebeni Yoğurt Çorbası *Ezme Salata *Kapalı Ayran *Çiğ Köfte *Künefe Tatlı veya Şıllık *Çay *Kapalı Su *Mırra Kahve*Müzik

⇒Halfeti Tekne Turu  Fırat ırmağı üzerinde yaklaşık 45 dakika süren muhteşem bir tekne gezisi 

 

İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmete başlamasına 1 ay kalıncaya kadar iptal edilmesi talep edilmesi halinde bedelinin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin yönetilmesinden 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin  %50'sini,  15 gün  az bir süre kala ise  tamamen acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Tüketici tarafından yapılan tarihin değiştirilmesi iptal hükmündedir.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ''FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER'' VE ''ÖNEMLİ BİLGİLER'' KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.

 

Bir ülkede okuma karşı istek artmadıkça, gaflet ve bundan doğacak durumun düzelmez. (Benjamin Franklin)