Gürcistan Batum Turu - Tur Programı

Gürcistan Batum Turu

Gidiş: 08:00

Dönüş: 23:00

Değerli misafirlerimiz, sabah saat 08:00'da,Trabzon Meydan Burger King önünden Batum Turu'nu gerçekleştirmek üzere yolculuğumuza başlıyoruz. 3 saatlik yolculuğun ardından Sarp Sınır Kapısına varıp güvenlik işlemlerini geçtikten sonra Batum Turu'na başlamak için aracımızla buluşuyoruz , Gürcistan'ın özerk cumhuriyeti Acara'nın başkenti olan Karadeniz kıyısındaki liman kentini gezmeye başlıyoruz.İlk olarak döviz bürosuna uğrayıp Gürcistan’da harcanacak kadar Türk lirasını Gürcü Larisine çeviriyoruz.Daha sonra II.yüzyılda Roma kenti haline dönüştürülmüş  Batum Gonio Kalesini panoramik olarak görüyor ve okaliptüs ağaçlarının arasından Batum'a  doğru hareket ediyoruz.Yolculuk esnasında rehberimiz bölge iklimi ve coğrafi yapısı ile ilgi bilgiler veriyor. Batum merkeze vardığımızda isteğe bağlı öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından şehir merkezinde bulunan Batum’un ayakta kalan tek camisi olan Orta Cami'yi ziyaret ediyoruz.Daha sonra Batum’um en güzel meydanlarından biri olan Piazza Meydanı gezimizi gerçekleştirip sırasıyla Avrupa Meydanı, Tiyatro Binası, Batum Bulvarı'nı görüyoruz.Gezimizin ardından sizlere serbest zaman veriyoruz.Serbest zamanın ardından, dizilerde de sıkça gösterilen Kurban Said’in başyapıtı olan Ali ve Nino Heykeli'ni görüyor, Batum Turumuzu tamamlıyoruz ve Türkiye’ye doğru yola çıkıyoruz.Sınır kapısı'na ulaşıp çıkış işlemlerini gerçekleştirdikten sonra 3 saatlik yolculuğumuzun ardından Trabzon’a varıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
►Trabzon’dan İtibaren Konforlu Araç İle Ulaşım
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
►Yemekler ve Yemeklerde Alınan İçecekler 
►Özel Harcamalar
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
►Yurtdışı Çıkış Harcı

 

Gürcistan Batum Turu'nda Gezi Noktaları

 • Batum Gonio Kalesi (Panoramik)
 • Osmanlı Camii
 • Piazza Meydanı
 • Avrupa Meydanı
 • Batum Bulvar Gezisi
 • Ali ve Nino Heykeli

 

Gürcistan Batum Turu'nda Mutlaka Yenmesi Gerekenler

 • Haçapuri (Batum'a geldiğinizde denemeniz gereken en ünlü yiyeceklerden birtanesidir.)
 • Hinlal (Gürcü Mantısı Olarak bilinir , bizim mantılara göre oldukça büyüktür)
 • Gürcü Gazozu (Farklı meyve aromalarıyla yapılan farklı gazlı bir içecektir en beğenilenleri Armut Suyudur)
 • Gürcü Peyniri (Gürcistanın Peynirleri çok meşhurdur, meşhur yemeklerinde sıkça kullanırlar Gürcistan Pazarlarında veya Restoranlarda rastlanabilir)
 • Cevizli Patlıcan (İnce ince dilimlenen patlıcanın üzerine ceviz ve baharatla kaplanıp yağda kızartılıyor gürcülerin özel mezelerindendir)

Gürcistan Batum Turunda Mutlaka Yapılması gerekenler

 • Şehir içinde yürüyüş yapmak
 • Sahil boyu bisiklete binmek
 • Gürcü Mutfagının tadına bakmak
 • Armut suyu içmek
 • Yazları denize girmek

UYARILAR

Nüfus cüzdanları yeni (cipli) ve  10 yılı geçmemiş olması gerekmektedir.

Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir. 6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden müşterilerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

Tüm misafirlerin (bebekler ve çocuklar dahil) kimliklerinde fotoğraf olmak zorundadır.

Ebeveynlerden herhangi birinin katılmadığı seyahatlerde 18 yaş altı çocuklar için muvafakatname alımı zorunludur.

Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını GSM operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir. Yurt dışı tarifesi operatörlere göre değişmektedir dakikası 40 TL ile 85 TL arasındadır.

 

 

İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-20 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ''FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER'' VE ''ÖNEMLİ BİLGİLER'' KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.