İran Turu - Tur Programı

Bu Turumuzda Kademeli Fiyat Artışı Vardır

Trabzon Hareket Saati:21:00

1.GÜN Değerli konuklarımız, 21:00 da Trabzon’dan kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah Van'a varıyoruz.

2.GÜN Van– Kapı Köy Sınır Kapısı– Urmiye

İsteğe bağlı sabah kahvaltımızın ardından diğer şehirlerden katılıcak olan misafirlerimiz havalimanı ve otogardan alıp Kapı Kule gümrük kapısına doğru ilerliyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından İran'a geçiş yapıyoruz. İran tarafında bekleyen Otobüsümüz ve rehberimiz bizleri karşılıyor. Ardından aracımıza binip Urmiye şehrine doğru yola çıkıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN Urmiye Şehir Merkezi-Azerbaycan Müzesi-Mescid-i Kabut-El Gölü-Şairler Anıtı-Makberetüş-Şuera-Kapalı Çarşı-Tahran

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Urmiye şehri simgelerinden olan camii ve kümbeti geziyoruz. Sonrasında Urmiye şehrinden ayrılıp Tebiz'e geçiyoruz. İlk durağımız Azerbaycan Müzesi oluyor, sonrasında Gök mescid diye bilenen Mescid-i Kabud, Şahgoli diye bilinen El Gölü ve Şairler Anıtı Belediye Müzesi, Türk Edebiyatının Büyük Şairlerinden Şehriyar’ın Kabrinin bulunduğu Makberetüş, Şuera ( Şairler Kabristanlığı) Ziyaret ediyoruz. Kısa bir fotoğraf molasının ardından, Ortadoğu ve dünyanın en büyük kapalı çarşılarından birisi olan ,Temmuz 2010 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan Kapalı Çarşı oluyor. Çarşı gezimizi tamamlayıp akşam yemeğimizi alıyoruz.Gece uçuşuyla Tahran'a uçuyoruz.

Konaklama Otelimizde.(Tahran)

4.GÜN Gülistan Sarayı-Tahran Kapalı Çarşı-Şah Camii-İmamzade Salih-Fin Bahçesi-Güneş Saati-İsfahan

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Başkent gezimize başlıyoruz. İl olarak UNESCO Miras Listesinde yer alan Gül Bahçesi Sarayı anlamına gelen Gülistan Sarayı oluyor. Bu muhteşem gözleri kamaştıran sarayı ziyaretimizin ardından, Tahran Kapalı Çarşı , Şah Camii, Azadi Kulesi, İran’ın eski simgesi olan Kale Kapısı ve Dinler Sokağını ve Şiilerin önemli türbelerinden sayılan Tecriş’te bulunan İmamzade Salih’i ziyaretimiz sonra Kaşan’a varıyoruz. Kaşan'da ilk olarak UNESCO Miras Listesinde yer alan adeta çölün ortasında bir vahayı andıran Fin Bahçesi oluyor. Fin Bahçesini gezip fotoğraflamamızın ardından, Tarihi Tabatabai Evi, Sultan Emir Ahmed Hamamı ve Türbesi, Aga Bozorg Mescidini ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz sonrasında Kaşan’ın 600 yıllık Kapalı Çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Rey şehrine doğru yol alıyoruz. Rey’de Selçuklu Devleti’nin kurucusu Tuğrul Bey’in anıt mezarı ve muhteşem mimariyle yapılmış Güneş Saati’ni görüyoruz. Ardından akşam yemeğimizi alıp, İsfahan’a doğru yola çıkıyoruz.

Konaklama Otelimizde.

5.GÜN Nakş-ı Cihan Meydanı-Shah Abbas-Sheykh Lotfollah Camii-Âli Qapu-Chehel Sotun Sarayı-Cuma Camii-Ermeni Mahallesi-Kapalı Çarşı-Yezd

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk olarak dünyanın en büyük ikinci meydanı olan, UNESCO Miras Listesi’nde yer alan Nakş-ı Cihan Meydanı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından muhteşem mimarisi ile dudak uçuklatan Shah Abbas ve Sheykh Lotfollah Camiileri , Âli Qapu Sarayı ve Safevilerin mimari anlayışını gösteren Chehel Sotun Sarayı , Büyük Selçuklu Devleti’nin bilge veziri Nizamülmülk’ün mezarını göreceğiz. Selçuklular’ın mimari karakterini bize gösteren Cuma Camii'ni ziyaret ediyor ardından ermeni mahallesine gidiyoruz. Ermeni mahallesini panaromik olarak görürken, rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Ardından isfahan Kapalı Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında akşam yemeğimizi alıyor, Yezd'e geçiyoruz. Gece saatlerinde Yezd'e varıyoruz.

Konaklama Otelimizde.

6.GÜN Ateş Tapınağı-Sessizlik Kulesi-Emir Çakmak Zaviyei-Fahadan Mahallesi-Rüzgar Kuleleri-Yezd Çölü

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Yezd şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak Zerdüştiler için kutsal bilinen 1500 yıl boyunca sönmeyen Ateş Tapınağını ziyaret ediyor, Zerdüştiler’in ölülerini kuşlara bıraktıkları Sessizlik Kulesi, Emir Çakmak Zaviyei, kerpiçten yapılmış Fahadan mahallesinde yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Ardında UNESCO kültür mirasında yer alan İranlıların klima icat olmadan önce serinlemek için kurdukları Rüzgar kulelerini görüyor ve rehberimizden Kulelerin hikayesiniz dinliyoruz. Sonrasında Yezd çöllerine gidiyoruz. Çöl Safari, deve gezintisi,
çay ve közde patates ikramı ve meyve ikramı dieyen misafirlerimiz ekstra olarak katılabilirler. (Exstra Çöl Paketi 40$). Çöl programımızın ardından otelimize hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.GÜN  Büyük Kiros Mezarı-Persepolis-Persepolis Müzesi-Kral Mezarları-Naghshe Rostem-Şiraz

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Yezd şehrinde veda ediyoruz. Hemen yolumuzun üzerinde bulunan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pasargad Kenti’nde Pers İmparatorluğu’nun kurucusu Büyük Kiros’un mezarını görüyoruz. Ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kurluşu M.Ö 6.yüzyılın sonlarına dayanan ve Pers krallığı'na başkentlik yapan Persepolis oluyor. Persepolis Müzesi’ni , kral mezarları ve Sasaniler dönemine ait Naghshe Rostem arkeolojik alanlarını gezdikten sonra şiirler ve şaraplarıyla dillere destan olan Şiraz şehrine yolculuğumuz başlıyor. Şiraz'a varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.GÜN Şiraz Şehir Turu-Nasir Ol Molk Camii-Eram Bahçeleri-Hafız Şirazi Türbesi-Sadi Şirazi Türbesi-Zend Padişahı Kerim Han Kalesi-Vekil Camii-Şah Çerağ Türbesi

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Şiraz şehir turu için otelimizden ayrılıyoruz. Şiir, gül ve bülbül şehri olarak bilinen şiraz turumuzda,dünyanın en renkli camilerinden biri olan Nasir Ol Molk Camii ,UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Eram Bahçeleri , Hafız Şirazi ve Sadi Şirazi’nin Türbelerini ziyaret sırasında Farsça Türkçe şiirlerinden dinleyip , bu büyük şairlerin hayat felsefelerini öğreneceğiz ve ardından Zend Padişahı Kerim Han Kalesi , Vekil Camii , Şah Çerağ Türbesi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından otelimize hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9.GÜN Şiraz-Tahran-Tebriz Uçuşu-Transfer Gümrük İşlemleri-Trabzon

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından uçuş saatimize göre havalimanına geçiyoruz. Şiraz-Tahran-Tebriz uçuşu ile Tebriz'e varıyoruz. İsteğe bağlı olan öğlen yemeğimizi alıyoruz. Ardından aracımıza yerleşip Kapı Kule Sınır kapısına varıyoruz. Transfer gümrük işlemleri sonrasında Ülkemize geçiş yapıyoruz. Aracımıza yerleşip Trabzon'a hareket ediyoruz. Bir başka Merletour organizasyonunda görüşmek üzere.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

►Şiraz - Tahran – Tebriz uçak bileti
►İran İçi VIP Otobüsle Ulaşım
►7 Gece 4*- 5* Otel Konaklama
►7 Sabah Kahvaltısı
►7 Akşam Yemeği
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti
►Öğlen Yemekleri
►Çöl Safari programı
►Seyahat Sağlık Sigortası
►Yurt dışı çıkış harç pulu

 

NOT:

Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 8 Gece 9 Gün olup 7 Gece otel konaklamalıdır.

Tek konaklayacak olan misafirlerimizden ''single farkı'' alınacaktır.

Rehber,programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

 

 

İADE ŞARTLARI

⇒Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-20 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

⇒Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ''FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER'' VE ''ÖNEMLİ BİLGİLER'' KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.