Kapadokya Turu - Tur Programı

KAPADOKYA - KONYA TURU

3 GÜN 2 GECE

21-25 AĞUSTOS

26-30 EKİM

 

1.GÜN  Değerli konuklarımız, 19:00 da Trabzon’dan kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah Nevşehir’e varıyoruz.

2.GÜN  H. Bektaş-ı Veli-Uçhisar Kalesi - Güvercinlik Vadisi - Çömlek Atölyesi - Göreme Açık Hava Müzesi

Nevşehir’e varışımızın ardından isteğe bağlı ekstra sabah kahvaltımızı alıyoruz, Hacı Bektaş ilçesine doğru yol alıyoruz. Burada Horasan erenlerinden H. Bektaş-ı Velinin kurmuş olduğu dergahı ziyaret ediyoruz sonrasında Uçhisar kalesi olacak panoramik olarak çekilen fotoğraf ardından, Güvercinlik Vadisine hakim bir noktada rehber anlatımlarıyla birlikte fotoğraf çekme imkanımız oluyor. Buranın ardından Göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise,Çarıklı Kilise,Yılanlı Kilise gibi birçok kiliseyi gezebiliriz. Daha sonra otelimize hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

3.GÜN Avanos -  Paşabağı -Dervent Vadisi- Ürgüp

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası üzüm bağları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü Paşabağları olacak. Burada verilen serbest zamanı takiben şekiller vadisi olarak geçen Dervent Vadisi olacak. Burada çekilen birbirinden ilginç fotoğrafların ardından 3 Güzeller olarak bilinen peri bacalarını geziyoruz. Burada verilen fotoğraf molamızın ardından Kızılırmağın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz.Burada verilen fotoğraf molasından sonra kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz.Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur yapıyoruz ve gezmek için serbest zaman veriyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

4.GÜN Derinkuyu Yeraltı Şehri- Narlı Göl- Ihlara Vadisi-Mevlana Müzesi

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası İlk durağımız Derinkuyu Yeraltı Şehri veya Kaymaklı Yeraltı Şehri, Güzergâhımız üzerinde Narlı Gölü (Krater Göl) görüyor sonrasında doğa harikası, Ihlara Vadisine Ağaçaltı, Yılanlı gibi Kiliseleri görüyoruz.  Gezimizi tamamladıktan sonra Konya'ya hareket ediyoruz. Alaaddin Tepesini görüyoruz sonrasında Mevlana Türbesini  Ziyaret ediyor ve Konya da vereceğimiz serbest zamanın ardından Trabzon’a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Not: Gece yolculuğumuzun ardından sabah 06:00 da Trabzon’a varıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

Trabzon’dan itibaren Konforlu araç ile ulaşım

Profesyanol Rehberlik Hizmeti

Araç İçi ikramlar

Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Otelimizde Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğle Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Tüm Özel Harcamalar

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

 

 

E-Bülten'e kayıt olmak istermisiniz ?