Kars Turu Ve Doğu Ekspresi - Tur Programı

1.GÜN Değerli  yolcularımız, Turumuz Trabzon'dan 23:00 de hareket Gece yolculuğunun ardından , Sabah saat 08:00 ‘ de Kars’a varıyoruz.

2.GÜN Anı Harabeleri - Çıldır Gölü - Kars Şehir Merkezi - Aşık Gösterileri -  İsteğe Bağlı Kafkas Gecesi - İsteğe bağlı sabah kahvaltımızın ardından ilk durağımız; UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dâhil edilen Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Bakımsızlık ve terk edilmişliğine rağmen hala görülmeye değer bir yer. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, TigranHonents Kilisesi; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami’ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra  çıldır Gölü’ ne gidiyoruz. Çıldır gölü gezimizi tamamladıktan. İsteğe bağlı Öğle yemeği için mola veriyoruz ve Kars şehir merkezine hareket ediyoruz . Kars şehir merkezi gezisi ve ardından serbest zaman. İsteğe bağlı Akşam yemeğinin ardından otele yerleşmek üzere yola çıkıyoruz.

3.GÜN  Doğu Ekpresi ile Erzurum - Çifte Minareli Medresesi – Yakutiye Medresesi – Ulu Cami - Sabah kahvaltısının ardından Doğu Ekpresine binmek için hareket ediyoruz. Sabah 08:00 Treni ile  Erzurum yolculuğumuza başlıyoruz.Yaklaşık 5 saat süren yolculuğumuzun ardından Erzurum’a varıyoruz.İsteğe bağlı öğle yemeğimizin ardından turumuza başlıyoruz.(Çağ Kebabı Önerilir) Doğu Anadolu’nun  en büyük kenti Milli mücadele, milli birlik ve bağımsızlık hareketinin temelinin atıldığı kentimiz Erzurum’u gezmeye başlıyoruz ilk durağımız Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat'ın kızı olan Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanlarından Padişah Hatun tarafından yaptırılmış olma ihtimalinden dolayı "Hatuniye Medresesi" de denilen Çifte Minerali Medreseyi geziyoruz  ve daha sonra sırasıyla, Ulu Camii,Yakutiye Medresesini  görüyoruz  ve ardından Trabzon hareket.Gece Trabzon’a varış.

Fiyata Dahil Hizmetler

Trabzon’dan itibaren Konforlu araç ile ulaşım

Tren biletleri - Kars Erzurum Arası Pulman

Programdaki Çevre gezileri

1 Gece konaklama

1 Sabah Kahvaltısı

Acente Rehberlik hizmeti

Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle ve akşam yemekleri yemeklerde alınan içecekler

Müze ve örenyeri girişleri

Şahsi harcamalar.