Kars Turu Ve Doğu Ekspresi - Tur Programı

Yurt İçi Turlarında 500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Ofiste Vade Farksız 3 Taksit İmkanı

(İşbank - Ziraat Bankası - Vakıfbank)

Covid – 19 Kapsamında Alınan Önlemler.
 

Bütün turlarımızda kişisel Hijyen Kuralarına dikkat edilecektir. 

(Maske , Dezenfektan veya Kolonya) Araçlarda yedek maske bulundurulacaktır.)

Turlar Öncesi Araçlarımız dezenfekte edilecektir.

Turlar öncesinde HES kodları ulaştırma bakanlığının UETDS sistemine girilip Risk kontrolü sağlanacaktır.

 Turlarda kullanılan Otel, Restaurant ve Alışveriş mekanları dezenfekte edilecektir.

 

1.GÜN Değerli  yolcularımız, Turumuz Trabzon'dan gece 00:00 de Otobüsle hareket ediyoruz Gece yolculuğunun ardından , Sabah saat 07:00 ‘ de Kars’a varıyoruz.

2.GÜN Anı Harabeleri - Çıldır Gölü - Kars Şehir Merkezi(Panoramik Kars Kalesi, Ebu'l Hasan Harakânî​ Türbesi , 12 Havari Kilisesi(Kümbet Camii)- Aşık Gösterileri -  İsteğe Bağlı Kafkas Gecesi Aşık Gösterisi Yöresel Müzik ve Akşam Yemeği (Komple Bir Pakettir)

İsteğe bağlı sabah kahvaltımızın ardından ilk durağımız; UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dâhil edilen Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Bakımsızlık ve terk edilmişliğine rağmen hala görülmeye değer bir yer. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, TigranHonents Kilisesi; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami’ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra  çıldır Gölü’ ne gidiyoruz. Çıldır gölü gezimizi tamamladıktan. İsteğe bağlı Öğle yemeği için mola veriyoruz ve Kars şehir merkezine hareket ediyoruz (Panoramik Kars Kalesi, Ebu'l Hasan Harakânî​ Türbesi , 12 Havari Kilisesi(Kümbet Camii) . Kars şehir merkezi gezisi ve ardından serbest zaman .Daha sonra otelimize hareket edip yerleşiyoruz, Ardından İsteğe bağlı Akşam yemeği ve Kafkas Gösterisi Aşık Gösterisi Yöresel Müzik (Extra) almak için restoranımıza hareket ediyoruz. Not: Akşam yemeğinde yöresel müzik eşliğinde Yöresel yemekler tatma fırsatınız oluyor.

Konaklama Otelimizde

3.GÜN  Doğu Ekpresi ile Erzurum - Çifte Minareli Medresesi – Yakutiye Medresesi – Ulu Cami - Palandöken

Sabah kahvaltısının ardından Doğu Ekpresine binmek için hareket ediyoruz. Sabah 08:00 Treni ile  Erzurum yolculuğumuza başlıyoruz.Yaklaşık 5 saat süren yolculuğumuzun ardından Erzurum’a varıyoruz.(GÜNDÜZ TREN YOLCULUĞU) İsteğe bağlı öğle yemeğimizin ardından turumuza başlıyoruz.(Çağ Kebabı Önerilir) Doğu Anadolu’nun  en büyük kenti Milli mücadele, milli birlik ve bağımsızlık hareketinin temelinin atıldığı kentimiz Erzurum’u gezmeye başlıyoruz ilk durağımız Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat'ın kızı olan Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanlarından Padişah Hatun tarafından yaptırılmış olma ihtimalinden dolayı "Hatuniye Medresesi" de denilen Çifte Minerali Medreseyi geziyoruz  ve daha sonra sırasıyla, Ulu Camii, Yakutiye Medresesini  görüyoruz daha sonra Palandökende Fotoğraf süresi verdikten sonra Trabzon hareket. Akşam saat 22:00 da Trabzon’a varıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

Trabzon’dan itibaren Konforlu araç ile ulaşım

Tren biletleri - Kars Erzurum Arası Pulman(Oturmalı) (GÜNDÜZ TREN YOLCULUĞU)

Programdaki Çevre gezileri

1 Gece konaklama

1 Sabah Kahvaltısı

Acente Rehberlik hizmeti

Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle ve akşam yemekleri yemeklerde alınan içecekler

Müze ve örenyeri girişleri

Şahsi harcamalar.

Genel Şartlar:

*Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 1 Gece 2 Gün olup 1 Gece otel konaklamalıdır.

Paket fiyatlarımız otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasıada yatak verilmeyebilir.

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. *Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

*Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

*Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında 'ekonomik sınıf' kullanılmaktadır.)

*18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 

*Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.

*Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

NOT: 

Ekstralar

1.Gün Sabah Kahvaltısı : 50 ₺ 

Kafkas Gösterisi + Aşık Atışması + Yöresel Müzik ve Yöresel Yemek : 175 ₺ 

Puşetli (Yataklı Vagon)= 75 ₺ (Bilet alınabilirse, önceden rezervasyonlu) 

Not:

Müzekart ve müze ören yeri girişleri (Belediye ve Özel İşletmeler dahil) tur ücretine dahil değildir. Tüm girişler misafirlerimiz tarafından ödenir.

Tavsiyelerimiz:

Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz.  İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.