Kuzey Ege&Çanakkale Turu - Tur Programı

Bu Turumuzda Kademeli Fiyat Artışı Vardır

12 Aya varan Vade seçenekleri ile şimdi tatile çıkış yerinde düşük taksitler rahat rahat ödeyin. (Taksitli işlem için ofisimizden bağlantıya ulaşmak)

Trabzon Hareket Saati: 12:00

1.GÜN Değerli konuklarımız, 12:00 da Trabzon’dan kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz.  

2.GÜN Çanakkale Şehir Merkezi - Çanakkale Şehitlik Abidesi, Alçıtepe, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı 

Gece yolculuğumuzun ardından isteğe bağlı sabah kahvaltımızı alıyoruz ve Çanakkale şehir merkezinde Çimenlik Kalesi’nde bulunan silah müzesi ve savaş krokilerini gördükten sonra Nusrat Mayın Gemisi’ni ziyaret ediyoruz daha sonra feribotla karşıya geçiyor Gelibolu  Yarımadası  yolculuğumuza  başlıyoruz.1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit olduğu Çanakkale Savaşı’nın izlerini bir bir görmeye başlıyoruz.İlk durağımız yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abidesi.Abide ziyaretimizin ardından eski adı Kirte olan Alçıtepe Köyü’nden geçerek Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tamamı şehit olan 57. Piyade Alayı şehitlerimizin anısına TC Kültür Bakanlığı tarafından 1992 yılında yapılan 57. Alay Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Ardından  Conkbayırı’na  çıkıyor  ve  oradan  panoramik  olarak  Ege  Denizi’ni  ve  Anafartalar  Ovası’nı  görme imkanı buluyoruz. Aynı zamanda Conkbayırı’nda Mustafa Kemal’in saatinin kırıldığı yeri de görüyoruz. Şehitlik gezimizi sonlandırıyoruz. Akşam yemeği Konaklama Otelimizde. 

3.GÜN  Çanakkale - Bozcaada – Assos – Behram Köyü-Ayvalık 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Arzu edilirse (Ekstra)  Bozcaada turu yapıyoruz, feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaadaya varıyoruz. Adada Rüzgâr Değirmenlerini, Ayazma Plajını , Mermer Burnunu görüp, Göztepe'den panaromik manzarayı izledikten sonra serbest zaman veriyoruz. Kaz Dağları-nın muhteşem manzarası eşliğinde Assos’a hareket ediyoruz. Behram Köyü içerisindeki, Aristo'nun felsefe okulu açtığı ve Bizans Döneminin Piskoposluk Merkezi olan Assos'ta Akropol, Athena Tapınağı, Surlar, Sarnıçlar, Banyo Odaları, Anadolu'nun en etkileyici Nekropolü'nün gezilmesinin ardından Assos Köyü içinde verilen serbest zamanın ardından ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği Konaklama Otelimizde. 

4.GÜN  Cunda Adası - Şeytan Sofrası - Ayvalık - Kordon - İzmir- Extra Alaçatı 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Ayvalık’a hareket ediyoruz ilk durağımız Çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık adalarına hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası'nı geziyoruz daha sonra Eski adı CUNDA şimdiki adı ALİBEY adasın da yapacağımız nostaljik gezi ile sizleri eskiye götürüyoruz. Adada bulunan en eski 8 kiliseden en iyi korunarak günümüze gelebilmiş olan Taksiryannis kilisesi ( dışaradan görüyoruz ) ve Arnavut kaldırımlarında yürüdüğümüz adada bulunan Rumların yaşadığı taş evler bizi büyülüyor daha sonra  İzmir Konak Meydanından panoramik olarak, Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görerek,  otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği Konaklama Otelimizde.  

5.GÜN  Selçuk - Efes Antik Kenti  – Extra Şirince - Kuşadası

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında  Efes Antik Kenti`ne hareket ediyoruz.Burada Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra,) Efes Antik Kenti gezimizin ardından Selçuk Şehir Turu Ayasuluk Kalesi ve Tepesini panoramik gördükten sonra arzu edilirse isteğe bağlı ekstra  Şirince gezisi yapılabilir (Eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'yi geziyoruz) daha sonra Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz.  

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
►Trabzon’dan İtibaren Ulaşım
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►3 Gece Konaklama 
►Otelimizde 3 Sabah Kahvaltısı
►Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
►1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
►Program Dışındaki Yemekler ve Yemeklerde Alınan İçecekler 
►Özel Harcamalar
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
►Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler

 

NOT:

Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 4 Gece 5 Gün olup 3 Gece otel konaklamalıdır.

Tek konaklayacak olan misafirlerimizden ''single farkı'' alınacaktır.

Rehber,programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

 

İSTEĞE BAĞLI EKSTRALAR

NOT: Ekstraların ücretleri araçta nakit olarak toplanmaktadır.

1.gün sabah kahvaltısı (tesiste veya özel restoranda)

Şirince Turu (Ulaşım+ Rehberlik) (150 TL)

Bozcaada Turu (Ulaşım+ Rehberlik+ Geçiş Ücreti) ( 200 TL)

Alaçatı Turu (Ulaşım+ Rehberlik) (200 TL)

 

İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmetin karşılığında 1 ay kalana kadar iptal talebinde bulunduğunda ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin çevresine 1 aydan daha kısa bir süre kalsa  tam acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Tüketici tarafından yapılan tarih mahkemesinin iptal hükmündedir.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ''FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER'' VE ''ÖNEMLİ BİLGİLER'' KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.

Bir kitabın okunmasına karşı istek artma devam ettikçe, gaflet ve bundan doğacak felaketi sona erdirmez. (Benjamin Franklin)