Mısır Turu - Tur Programı

Bu Turumuzda Kademeli Fiyat Artışı Vardır.

1.GÜN İSTANBUL

Uçuştan 3 saat önce havalimanında bulunmanızı öneririz. Gerekli işlemlerin ardından, Önemli
Not: Gece uçuşu sebebi ile otel rezervasyonunuz bugünden başlamaktadır.

2.GÜN İSTANBUL - SHARM el SHEIKH

Saat 00:15 Pegasus Havayollarına ait PC 632 sayılı tarifeli seferle Kızıldeniz'in İncisi Sharm'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 30 dakikalık uçuşun ardından, Saat 01:50 Sharm'a varış. Havalimanı yetkilimizle buluşma, gerekli işlemlerin ardından, otelinize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde. Saat 11:00 Rehberinizle buluşma ve bilgilendirme toplantısı. (Buluşma saati rehberimiz tarafından önceden haber vermek koşulu ile değiştirilebilir) Panoramik şehir turu ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra turlara katılabilirler. Oteldeki konaklamanız Yarım Pansiyon konseptindedir.

3.GÜN SHARM el SHEİKH

Kahvaltı, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra turlara katılabilirler.

4.GÜN SHARM el SHEIKH

Kahvaltı, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra turlara katılabilirler. 

5.GÜNSHARM el SHEİKH

Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Odalar saat 12:00'da boşaltılacaktır. (Otelin de müsait olması durumunda ve rehberimize önceden haber vermek koşulu ile ekstra ücret ödeyerek odanızı havalimanı transfer saatine kadar tutabilirsiniz) İlk gece alamadığınız yemeğin yerine bu akşam yemeği otelimizde. Rehberimiz tarafından belirlenen saatte havalimanına transfer.

 

6.GÜN SHARM el SHEİKH-İSTANBUL

Saat 03:20 Pegasus Havayollarına ait PC 633 sefer sayılı uçakla İstanbul'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 30 dakika sürecek yolculuğun ardından,
Saat 06:55 İstanbul'a varış

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı/Sharm el Sheikh/İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı hattında ekonomi sınıf uçak bileti
- Havalimanı Vergileri
- Sharm el Sheikh'te seçilecek kategorideki otele göre 4 gece yarım pansiyon konaklama (dilerseniz ek hizmetler bölümünden ya da Mısır'a varışta rehberimize ödeyerek Her Şey Dahil Farkı satın alabilirsiniz. Her Şey Dahil sistemleri oteldenden otele değişiklik göstermektedir. )
- Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
- Panoramik Sharm Şehir Turu
- Mısır deneyimi olan Prontotour Profesyonel Türkçe Rehberi
- Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
ÖNEMLİ NOT: Türkçe rehberlik hizmeti yeterli kişi sayısına ulaşıldığı taktirde verilmektedir. Aksi durumda hizmetleriniz İngilizce konuşan personel ile verilmektedir. Rehberlik hizmeti Sharm karşılamalı olarak verilmektedir.

 

Fiyata Dahil Olamayan Hizmetler

- Yurtdışı Çıkış Harcı
- Ekstra Turlar
- Mısır'a vizesiz gitme imkanınız bulunmaktadır. Ancak bu kapsamda Sadece Sharm el Sheikh havalimanına iniş yapıp aynı havalimanından dönüş yapılması ve Güney Sina Bölgesinden dışarıya çıkılmaması gereklidir. Kahire turuna katılacak Normal (Bordo) Pasaport hamili misafirlerimizin Mısır'a varışta kapı vizesi almaları gerekmektedir. 
- Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
- Pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olması gerekir.
- Seyahat Güvence Paketi: Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır.) NOT: Seyahat Güvence Paketi fiyatı katıldığınız turun bedeline göre değişiklik göstermektedir.

 

Lütfen, uçuş bilgilerinizi kalkışa 48 saat kala kontrol ediniz.

EKSTRA TURLAR LİSTESİ

İNDİRİM KAMPANYASI: 
Kişi başı minimum 300 USD'lik tur satın alana %10 indirim (Uçaklı Kahire Turu Hariç, Bu gezimizde İndirim Yoktur) 

KAHİRE (TAM GÜN/ÖĞLE YEMEKLİ) OTOBÜSLÜ/UÇAKLI

Kahire'ye gelip de görmeden dönmenin olmayacağı tüm yerleri kapsayan bu gezimizde Giza Piramitleri ve Sfenks (giriş ücreti dahil), Kahire Ulusal Müzesi (giriş ücreti dahil) ve Khan el Khalil Çarşısı gezeceğimiz yerlerden sadece bazılarıdır. Öğle yemeğini gezi esnasında yerel bir restoranda alacağız. Not: Bu gezi Sharm’dan Kahire’ye aynı gün gidiş ve dönüş şeklinde gerçekleşmektedir. Yaklaşık 24 saat sürmektedir. Sharm-Kahire arasındaki mesafe 520 km’dir, konvoy ile gidilip dönüldüğünden yaklaşık 8 saat kadar sürmektedir. (Geziniz tarihlerine uygun uçak olması durumunda fiyat farkı ödeyerek uçaklı Kahire turu gerçekleştirebilirsiniz. Rehberinize danışınız)
Notlar: Bu gezimiz için Vize gerekmektedir, Sharm Havalimanına varışta 25 USD karşılığında alabilirsiniz. Bu gezimiz minimum 15 kişi katılım ile gerçekleşmektedir. Yeterli sayıya ulaşılmaması durumunda fiyat farkı ile yapılması teklif edilir.
Otobüslü Yetişkin Ücret: 125 USD
Otobüslü Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 75 USD
Uçaklı Yetişkin Ücret: 300 USD
Otobüslü Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 250 USD

ÇÖLDE ATV/BUGGY SAFARİ
Macera ve adrenalin tutkunları için benzersiz bir deneyim. Çölü karış karış bilen profesyonel ekip liderlerimizi takip ederek çölün uçsuz bucaksız coğrafyasında hayatınız boyunca unutamayacağınız bir gezi sizleri bekliyor. Çölde bir Bedevi kampı ziyareti ve kampta naneli çay ikramı fiyata dahildir. Gezimiz esnasında dilerseniz, önceden rehberimize bilgi vermek koşulu ile Kum Kayağı (Sand Surfing) aktivitesine ekstra ücret ödeyerek katılabilirsiniz.
İki Kişilik ATV Fiyat (2 kişi için toplam): 50 USD
Tek Kişilik ATV Fiyat: 35 USD
İki Kişilik Buggy Fiyat (2 kişi için toplam): 70 USD
Tek Kişilik Buggy Fiyat: 50 USD

CAM DİPLİ TEKNE GEZİSİ
Dünyanın en renkli ve en güzel sualtı yaşamına sahip denizlerinden birisi olan Kızıldeniz'in hazinelerini tabanı camdan yapılmış bir tekneden zahmetsizce izlemek isterseniz bu gezi sizin için biçilmiş kaftan.
Standart Yetişkin Ücret: 20 USD
Standart Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 10 USD

CAM DİPLİ DENİZALTI GEZİSİ
Dünyanın en renkli ve en güzel sualtı yaşamına sahip denizlerinden birisi olan Kızıldeniz'in hazinelerini tabanı deniz seviyesinin 3 metre altında camdan yapılmış denizaltında zahmetsizce izlemek isterseniz bu gezi sizin için biçilmiş kaftan.
Standart Yetişkin Ücret: 45 USD
Standart Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 25 USD

ÇÖLDE BEDEVİ GECESİ (YEMEKLİ)
Çölün sonsuzluğunda ve kısıtlı imkanlarla yaşayan Bedeviler, kuşkusuz ki dünyanın en ilginç toplumlarından birisidir. Bu gezimizde hem uzaydaymışsınız gibi bir his veren çöl gecesinin büyülü ortamını hem de çölün bu kadim insanlarının kültürel özelliklerini deneyimleyeceksiniz. Bedeviler tarafından hazırlanan yemek ve cabası. Oteldeki akşam yemeğimiz ne olacak diye düşünmeyin zira çöl havası sizi acıktıracak ve otele dönüşte bir daha yemek isteyeceksiniz.
Yetişkin Ücret: 35 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 20 USD

RAS MOHAMMED TEKNE GEZİSİ TAM GÜN/ÖĞLE YEMEKLİ)
Batıda Süveyş Kanalı, doğuda ise Akabe Körfezine bakan Ras Mohamed Milli Parkı, Kızıldeniz'in en güzel yerlerinden birisidir. Mangrov ağaçları, tuz göletleri, bakir plajları, doğal çöl yapısı, inanılmaz güzellikteki sualtı yaşamı ile Mısır'a gidenlerin mutlaka ziyaret etmek istedikleri yerlerden birisidir. Tam günlük ve öğle yemekli tekne gezimizde Ras Mohamed'in tüm güzelliklerinin tadını doyasıya çıkarabileceksiniz. Teknemizde, alkolsüz limitli içecekler ikram edilecektir. Dileyen misafirlerimiz rehberimize önceden haber vermek kaydı ile scuba (tüplü) dalış gerçekleştirebilirler.
Yetişkin Ücret: 50 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 25 USD
Dalış Ücreti: 20 USD

RAS MOHAMMED KORSAN TEKNE GEZİSİ TAM GÜN/ÖĞLE YEMEKLİ)
Batıda Süveyş Kanalı, doğuda ise Akabe Körfezine bakan Ras Mohamed Milli Parkı, Kızıldeniz'in en güzel yerlerinden birisidir. Mangrov ağaçları, tuz göletleri, bakir plajları, doğal çöl yapısı, inanılmaz güzellikteki sualtı yaşamı ile Mısır'a gidenlerin mutlaka ziyaret etmek istedikleri yerlerden birisidir. Tam günlük ve öğle yemekli Korsan Teknesi ile gezimizde Ras Mohamed'in tüm güzelliklerinin tadını doyasıya çıkarabileceksiniz. Teknemizde, alkolsüz içecekler ikram edilecektir.
Yetişkin Ücret: 80 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 40 USD

KIZILDENİZ’DE ROMANTİK TEKNE GEZİSİ (AKŞAM YEMEKLİ)
Sevdiklerinizle birlikte Kızıldeniz’de lüks teknemizle canlı müzik eşliğinde unutulmaz bir gezi yapmak isterseniz bu turumuz tam size göre. Akşam yemeği turumuza dahildir.
Yetişkin Ücret: 40 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 20 USD

SAKİN KENT DAHAB, ÇÖL, KANYON, VAHA ve MAVİ LAGÜN GEZİSİ (ATV ve DEVE GEZİSİ DAHİL)
Kahvaltının ardından özel aracımızla otelimizden hareket ederek, Kızıldeniz’in en güzel koylarından birisi olan 3 Havuz bölgesine gidiyoruz. Burada bulunan Bedevi çadırlarında mola veriyoruz. Vaktinizi, bölgenin adına ilham veren deniz içinde iç içe geçmiş havuz görünümlü resiflerde şnorkel ile Kızıldeniz’in akvaryum gibi olan sualtı yaşamını gözlemleyip, denize girip güneşlenerek geçirebilirsiniz. (1 adet meşrubat ve 1 adet su ikramımızdır) Ardından, ATV ile Kanyon ve Vaha gezisi yapıyoruz. Sonrasında, develer ile deniz kenarında keyifli bir gezi yapıyoruz. Bölgedeki keşfimizin bitimi ile birlikte sakin ve huzurlu atmosferi, cana yakın ama rahatsızlık vermeyen insanları ile ünlü Dahab’a giderek burada deniz kenarında bulunan restoranlardan birinde öğle yemeğimizi alıyoruz. (Et, Tavuk, Balık, Vejeteryan Menü seçebilirsiniz, su ve 1 meşrubat fiyata dahildir) Vereceğimiz serbest zamanda çarşıda gezip alışveriş yapabilirsiniz. Ardından, Dahab'ın en güzel bölgelerinden Mavi Lagüne giderek plajda yüzme molası veriyoruz. Şezlong, şemsiye ve birer adet alkolsüz içecek fiyata dahildir. Keyifli gezimizin bitimi ile birlikte otelimize transfer.
Yetişkin Ücret: 95 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 50 USD

4X4 ile RAS ABU GALLUM GEZİSİ (TAM GÜN/ÖĞLE YEMEKLİ)
Bu geziye katılarak Sinai ve Kızıldeniz'in tüm güzelliklerini ve heyecanını tek seferde yaşayabilirsiniz. 4X4 araçlarla yapılan bu gezimizde; Sinai Dağları, çöl, kanyonlar, çölde deve gezisi, dünyanın en nefes kesici denizi Mavi Delik'te yüzme, Bedevilerle birlikte öğle yemeği, Kızıldeniz'in en hippi yerleşimi Dahab gibi unutulmaz deneyimler sizleri bekliyor. Ras Abu Galum Ulusal Parkı giriş ücreti fiyatımıza dahildir.
Yetişkin Ücret: 95 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 50 USD

YANAN ÇALI, KUTSAL VADİ, St. CATHERİNE MANASTIRI (ÖĞLE YEMEKLİ)
Kutsal topraklara yapacağımız bu gezimiz için otelimizden hareket ediyoruz. Hz. Musa’nın Firavun Orduları ile mücadelesi ve Museviliği yaşatma ve yayma mücadelesini en ince ayrıntısına kadar öğrendikten sonra Kutsal Çalıyı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Kutsal Vadi’ye giderek hem Kutsal Aile’nin (Bebek İsa, Bakire Meryem, Marangoz Yusuf ve Yaşlı Selomi) Kral Herod’dan kaçışının hikayesini öğrenecek hem de erken Hıristiyanlık dönemine ait manastırların bulunduğu Kutsal Vadi’de bulunan Mısır’ın en önemli Hıristiyanlık ibadethanelerinden birisi olan Azize Katerine Manastırını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından Sharm’a dönüyoruz.  
Yetişkin Ücret: 60 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 30 USD

MUSA DAĞI, YANAN ÇALI, KUTSAL VADİ, St. CATHERİNE MANASTIRI, NUWEIBA (1 GECE LODGE KONAKLAMALI, KAHVALTILI ve ÖĞLE YEMEKLİ)
Kutsal topraklara yapacağımız bu gezimiz için otelimizde alacağımız akşam yemeğinin ardından Kutsal Vadi Bölgesine giderek lodge şeklindeki eko-tesisimize yerleşiyoruz. Dinlenebilmeniz için serbest zaman. Güneş aydınlanmadan önce uyanarak hep birlikte Kuran’da da bahsedilen Hz. Musa’nın Allah ile konuştuğu ve 10 Emri aldığı Musa Dağı’na tırmanıyoruz. Şafak vakti ile ulaşacağımız dağda güneşin Sina Çölü üzerine doğuşunun doyumsuz manzaralarına şahitlik edeceksiniz. Hz. Musa’nın Firavun Orduları ile mücadelesi ve Museviliği yaşatma ve yayma mücadelesini en ince ayrıntısına kadar öğrendikten sonra Kutsal Çalıyı ziyaret ediyoruz. Tesisimize dönüp kahvaltımızı aldıktan sonra Kutsal Vadi’ye giderek hem Kutsal Aile’nin (Bebek İsa, Bakire Meryem, Marangoz Yusuf ve Yaşlı Selomi) Kral Herod’dan kaçışının hikayesini öğrenecek hem de erken Hıristiyanlık dönemine ait manastırların bulunduğu Kutsal Vadi’de bulunan Mısır’ın en önemli Hıristiyanlık ibadethanelerinden birisi olan Azize Katerine Manastırını ziyaret edeceğiz. Buradaki gezimizin arından Nuweiba’da deniz kenarında buluna tesisimize giderek öğle yemeğimizi alıyoruz. Yüzebilmeniz ve güneşlenebilmeniz için serbest zaman. Şezlong, şemsiye ve birer adet alkolsüz içecek fiyata dahildir.
Yetişkin Ücret: 120 USD
Tek Kişilik Oda Farkı: 20 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 70 USD

YUNUS ŞOVU
Hayvan haklarına saygımız ve vahşi hayvanların doğal ortamlarında özgürce yaşamaları gerektiğine olan inancımız sebebi ile YUNUS GÖSTERİSİ TURUNU SATMIYORUZ.

İNDİRİM KAMPANYASI: 
Kişi başı minimum 300 USD'lik tur satın alana %10 indirim (Uçaklı Kahire Turu Hariç, Bu gezimizde İndirim Yoktur) 


ÖNEMLİ NOT: Ekstra tur fiyatlarımız katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir ve birçoğu Mısır'da gerçekleştirilenin aksine toplama turlar olarak değil sadece misafirlerimize özel olarak organize edilmektedir. İlk gün rehberimizin vereceği saatteki bilgilendirme toplantısında katılımcı sayısına göre fiyatlar tarafınıza bildirilecek olup kabulünüz halinde gezilerimiz gerçekleştirilecektir.