Portakal Çiçeği Festivali - Tur Programı

Değerli Konuklarımız;

* 18:00 Trabzon Merkez
* 18:30 Akçaabat 
* 20:30 Giresun
* 21:30 Ordu
* 00:30 Samsun
Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimizle birlikte turumuza başlıyoruz.

1.GÜN  Değerli müşterimiz, turumuza otobüs ile 18 Nisan Trabzon'dan saat 18:00'da başlıyor, gece yolculuğunun ardından sabah Gaziantep'e varıyoruz.

2.GÜN 19 Nisan Cuma Gaziantep Şehir Merkezi-Zeugma Müzesi-Almacılar Çarşısı-Bakırcılar Çarşısı-Tahmis Kahvesi 
İsteğe bağlı sabah kahvaltımızın ardından Gezimizin ilk Durağı Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Gaziantep Kalesini panoramik olarak fotoğraf çekme tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Bakırcılar Çarsısından yenilenen Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni 17.yüzyılda Tekke Camii Külliyesi içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak an mekanda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Adana'ya geçiyoruz.Konaklama otelimizde.

3.GÜN 20 Nisan  Cumartesi PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI Adana Seyhan Baraj Gölü – Taşköprü – Sabancı Camii – Adana Ulu Camii – Ramazanoğulları Külliyesi – Büyük Saat Kulesi
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası 2024 yılında düzenlenecek , Türkiye'nin ilk karnavalına sahip, konser, sergi, gösterileri alanlarını geziyoruz misafirlere serbest zaman veriyoruz serbest zamanların ardından Çukurova'nın ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla düzenlenen, Adana Gezimize başlıyoruz. Gezimize eski Adana başlıyoruz, meşhur Taşköprü'yü ve Sabancı Camii, Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesi, Büyük Saat Kulesi gezisi, şehir merkezi gezisini gerçekleştiriyoruz hareket edip konaklamamızı gerçekleştiriyoruz. Akşam yemekleri Extradır. Konaklama otelimizde.

4.GÜN 21 Nisan Pazar Tarsus,Kleopatra Kapısı,St. Paul Kuyusu, Tarsus Evleri, Nusret Mayın Gemisi, Tarsus Şelaleri, Yedi Uyurlar Mağarası (Eshab-ı Keyf Mağarası) PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI 
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısının ardından İlk durağımız Kleopatra Kapısını otobüsün içinden görüyor ve fotoğraflıyoruz. Doğduğu yerin Tarsus'a inanılan ve Hıristiyanlığın çocuklarında ebeveyn kabul edilen, St. Paul'un evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu'nu ziyaret ediyoruz. Akabinde eski Tarsus sokaklarında geziyor, mimarisiyle isim yapmış Tarsus evlerini fotoğraflıyoruz ve yılanların şahı Şahmeran'ın efsanesinin geçtiği hamamın yanından geçiyoruz. Daniel Peygamberin mezarının bildiğine inanılan kazı alanını yapıyoruz. Sonraki gezi noktamız Türk tarihindeki büyük yere sahip, Çanakkale Savaşı'nın unutulmazlarından, restore edilmiş Nusret Mayın Gemisini geziyoruz daha sonra Eshab-ı Keyf Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. Eshab-ı Keyf diye varoluş ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıt Mir'e ait olduğu yerlerde ve burada öteye uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret edeceğiz. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Otele yerleşiyoruz dinledikten sonra müşteri Karnaval ortamlarındaki konserlere katılabilirler. Akşam yemekleri Extradır Daha Sonra Trabzon'a hareket edip yolculuğumuzun ardından saat 22 Nisan Pazartesi günü 07:00 ile 10:00 arasında Trabzon'a varıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
►Trabzon'dan İtibaren Konforlu Araç İle Ulaşım
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►2 Gece Konaklama
►Otelimizde 2 Sabah Kahvaltısı
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
►Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
►Program Dışındaki Yemek ve Yemeklerde Alınan İçecekler 
►Özel Harcamalar
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
►Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler

 

NOT:

Tek konaklayacak olan misafirlerimizden ''single farkı'' alınacaktır.

Rehber,programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-20 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ''FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER'' VE ''ÖNEMLİ BİLGİLER'' KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.