Şeb-i Arus KONYA MEVLANA - Tur Programı

Bu Turumuzda Kademeli Fiyat Artışı Vardır

Rize Hareket Saati: 19:00

Trabzon Hareket Saati: 21:00

1.GÜN MERLE TUR olarak, Kültür Turları kapsamında, Türkiye’mizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış personelimiz eşliğinde, siz değerli dostlarımıza tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz, seyahatimize başlıyoruz.Trabzon merkezden lüks otobüslerimiz, ikramlar ve MERLE TUR misafirperverliğinde  ve Kapadokya ya  hareket ediyoruz.  

2.GÜN Kapadokya-Göreme Açık Hava Müzesi-Uçhisar-Paşa Bağları-Üç Güzeller-Çömlek Atölyesi-Asmalı Konak
Kapadokya ’ya varışımızla birlikte yapacağımız ekstra sabah kahvaltısının ardından Güzel Atlar Diyarı Kapadokya'yı gezmeye başlıyoruz.  Varışımız takiben Uç Hisar Kalesi ve Güvercinlik vadisini geziyoruz. Sonrasında öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra bölgeye özel Onyx Atölyelerinden bir tanesine misafir oluyoruz. Sonrasında Göreme Açık Hava Müzesinde, manastırlar, şapeller, kiliseler, yemekhaneler ve yaşam alanlarını görüyor ve Derbent Paşa Bağlarına hareket ediyoruz. Peri bacaları bölgesinde dolaştıktan sonra Avanos’ta dünyaca ünlü çanak-çömlek atölyelerini geziyor ve alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Ardından Ürgüp’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde kartpostallardan aşina olduğumuz Üç Güzeller peri bacalarında fotoğraf çektiriyoruz. Ürgüp merkezde bulunan Turasan Şarap Fabrikası ve Asmalı Konak gezisi sonrası otelimize geçiyoruz.  Akşam yemeği otelde.

3.GÜN Konya-Alaaddin Camii-Çini Eserler Müzesi-İnce Minare-Şeb-i Arus Törenleri
Sabah otel'den alacağımız  kahvaltının ardından Konya’ya doğru yolculuğumuz oluyor  Alâeddin Tepesi üzerindeki Alâeddin Camii çevresinde otobüsle yapılan tur sonrası Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celâlettin Rumi ile Hocası Şems-i Tebriz’nin ders verdikleri Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında İnce minare Medresesini (Taş ve Ahşap Eserler Müzesi) ziyaret ediyoruz. Ardından heryıl Düzenlenen  Hz. Mevlana’nın Vuslat Yıldönümü anma törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona gidiyoruz. Program sonrasın da  Mevlana Müzesinin hemen arkasında Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Hadra),Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veled’in bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergâhı; Mevlana’yı Mevlana yapan içindeki ışığı ateşleyen Şems-i Tebriz Türbesini ziyaret ettikten sonra bölgeye has imal edilmiş özel Mevlana Koleksiyonlarını görmek üzere aynı zamanda alışveriş yapma imkânı bulabileceğimiz koleksiyon mağazasına hareket ediyoruz. Buradaki verilen serbest zaman sonrası Trabzon’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Trabzon’a varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakarak bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
►Trabzon’dan İtibaren Konforlu Araç İle Ulaşım
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►1 Gece Konaklama
►Otelimizde 1 Sabah Kahvaltısı
►Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
►1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
►Program Dışındaki Yemekler ve Yemeklerde Alınan İçecekler 
►Özel Harcamalar
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
►Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler

 

NOT:

Tek konaklayacak olan misafirlerimizden ''single farkı'' alınacaktır.

Rehber,programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

 

İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-20 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ''FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER'' VE ''ÖNEMLİ BİLGİLER'' KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.