Tiflis Turu - Tur Programı

Tiflis Turu

1.GÜN Değerli konuklarımız, 20:00 da Trabzon’dan kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve Tiflis Turu yolculuğumuza başlıyoruz. 3 saatlik yolculuğun ardından  Sarp sınır kapısına varıp güvenlik işlemlerini geçtikten sonra gece yolculuğumuzun ardından sabah Tiflis’e varıyoruz.

2.GÜN Teleferik-Kartlis Deda-Narikala Kalesi-Sülfür Banyoları-Abanotubani Şelalesi-Cuma Cami-Metekhi Kilisesi

İsteğe bağlı ekstra alacağımız sabah kahvaltısından sonra  Tiflis Turuna başlıyoruz Kura nehrinin her iki yakasında kalan Tiflis şehrinde ilk durağımız Metekhi köprüsünün yanından bulunan teleferiğe binerek Gürcü Annesi olarak bilinen Kartlis Deda heykelini görüyoruz ardından yürüyecek Narikala Kalesi görüyoruz ve sırasıyla Cuma Camii, Abanotubani Şelalesi, Sülfür Banyoları(Hamamları), Metekhi Kilisesi görerek Metekhi köprüsünde fotoğraf için serbest zaman veriyoruz.Daha sonra aracımıza binip  Mtatsminda Parka hareket ediyoruz , park içerisinde  Roller coaster, dönme dolap ve bunun gibi bir çok eğlencenin olduğu gibi şehri panoramik fotoğraflamak isteyenler için inanılmaz bir fırsat sunuyor, Tiflis gezimizi tamamladıktan sonra otelimize hareket ediyoruz.

Konaklama otelimizde

Not:Arzu eden misafirlerimizle akşam  için rehberimizin ayarladığı gürcü müzikli akşam yemeğine katılabilirler. (EXTRA) 35 Lari

3.GÜN Sameba Katedrali-Rustaveli Bulvarı-Gürcistan Ulusal Müzesi-Özgürlük Meydanı-Tiflis Metrosu-Antikacılar Pazarı  ve Tablo Pazarı-Marjanishvili Meydanı

Otelden alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kaldığımız yerden Tiflis Turumuza devam ediyoruz 2004 yılında tamamlanan Dünyanın en büyük dini yapılarından biri olan Sameba Katedralini ziyaret ediyoruz daha sonra ismini ünlü şair Şota Rustaveli den alan şehrin en modern caddelerinden birini yürüyerek gezmeye başlıyoruz gezimiz esnasında Özgürlük Meydanını, Gürcistan Ulusal Müzesini ve 1966 yılında Sovyetler tarafından yapılan Tiflis metrosunda 1 durak yolculuk gerçekleştiriyoruz ve aracımıza hareket ediyoruz. Sonrasında Tiflis’e gelip herkesin mutlaka alış-veriş için uğraması gereken  Antikacılar Pazarı  ve Tablo Pazarına gidiyoruz yaklaşık alış veriş için 1 saat serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Marjanishvili Meydanını görüyoruz ve otelimize hareket edip serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz şehir merkezine dönüp Tiflis Şehrini gezmeye devam edebilir.

Konaklama otelimizde

4.GÜN Mtskheta-Kutaisi Prometheus Mağarası-Batum Bulvarı

Otelden alacağımız sabah kahvaltısının ardından Gürcistan’ın en eski kentlerinden biri olan Mtskheta hareket ediyoruz, Tiflis Şehirinden ayrılıp yaklaşık 45 dk uzaklıkta olan şehre varıyoruz aracımızdan inerek 1994 yılında unescodünya mirası listesine alınan şehrin içerisinde tarihi yapıları görüyoruz ve daha sonra aracımıza  binip Kutaisi şehrinde bulunan Prometheus Mağarasına gitmek için yola çıkıyoruz.Yaklaşık 3 saatlik yolculuğumuzun ardından uzunluğu 1500 m olan mağaranın turizm izinli olan 1060m olan bölümünü geziyoruz, gezimiz esnasına mağaranın tavanındaki süslü oluşumları görüyor ve mağaranın çıkış bölümüne doğru hareket ediyoruz bizi bekleyen araçlara binip bizi bekleyen otobüsümüze binip Batum’a doğru yola çıkıyoruz varışımızı takiben Bulvar gezimizi gerçekleştirip dinlenmek için serbest zaman veriyoruz, daha sonra bizi bekleyen aracımıza binip önce Sarp sınır kapısına güvenlik işlemlerini hallediyoruz ve Trabzon yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saat 01:00 da Trabzon’a varıyoruz.

Tiflis Turunda Mutlaka Yenmesi Gerekenler

1. Haçapuri (Batum'a geldiğinizde denemeniz gereken en ünlü yiyeceklerden birtanesidir.)

2. Hinlal (Gürcü Mantısı Olarak bilinir , bizim mantılara göre oldukça büyüktür)

3. Gürcü Gazozu (Farklı meyve aromalarıyla yapılan farklı gazlı bir içecektir en beğenilenleri Armut Suyudur)

4. Gürcü Peyniri (Gürcistanın Peynirleri çok meşhurdur, meşhur yemeklerinde sıkça kullanırlar Gürcistan Pazarlarında veya Restoranlarda rastlanabilir)

5. Cevizli Patlıcan (İnce ince dilimlenen patlıcanın üzerine ceviz ve baharatla kaplanıp yağda kızartılıyor gürcülerin özel mezelerindendir)

 

Tiflis Turunda Mutlaka Görülmesi Gerekenler

1. Sameba Katedrali

2. Antikacılar Pazarı

3. Rusteveli Caddesi

4. Özgürlük Meydanı

5. Tiflis Metrosu

Fiyata Dahil Hizmetler

Trabzon’dan itibaren Konforlu araç ile ulaşım

Profesyanol Rehberlik Hizmeti

Araç İçi ikramlar

2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

Otelimizde Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğle  ve Akşam Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Tüm Özel Harcamalar

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

 

Önemli Notlar

Nüfus cüzdanları yeni ve  10 yılı geçmemiş olması gerekmektedir. PVC kaplı nüfus cüzdanları sorun yaşayabiliyor, yenilenmesi gerekmektedir.

Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir. 6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden müşterilerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

02 yaş üzeri çocukların kimliklerinde fotoğraf olmak zorundadır.

Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçük olabilmektedir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

Ebeveynlerden herhangi birinin katılmadığı seyahatlerde 18 yaş altı çocuklar için muvafakatname alımı zorunludur.

Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, cıkış saatleri 12:00 dır.

Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını GSM operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir. Yurt dışı tarifesi operatörlere göre değişmektedir dakikası 10 TL ile 15 TL arasındadır.