Trabzon Turu Konaklamalı - Tur Programı

ÖZEL SOFT PROGRAM

1.GÜN Atatürk Köşkü- Ayasofya Müzesi- Trabzon Şehir Merkezi Not: Uçak Saatine göre Sümela Manastırı Gezisi

Uçak saatine göre misafirlerin karşılanması ve Trabzon` da Soğuksu Mevkii`ne çıkarken Gülbahar Hatun Camii`ni, İç Kale ve Zağnos Vadisi`ni panoramik olarak görüyor ve ladin ağaçları arasından geçerek bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk`e hediye edilen Atatürk Köşkü` nü geziyoruz. Ardından Komnenos Krallığı döneminde 1238-65 yılları arasında yapılıp, batı cephesindeki Hristiyanlık tarihine ait freskleriyle birlikte Trabzon Ayasofya`sını da gezip, Trabzon`a özgü el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Trabzon`da sadece beş ailenin yaptığı Kazzaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı bulduktan sonra alışveriş için kısa bir zaman veriyoruz. Daha Sonra şehir merkezine gelip misafirlerimize serbest zaman veriyoruz.

Not: Uçak Saatine göre aşağıdaki program ilave edilebilir.

Maçka ilçesini geçtikten sonra Altındere vadisi içerisinde şelale kısmında fotoğraf çekimi için bir mola daha sonra Seyir Terası olarak adlandırılan noktada Sümela Manastırını ve o eşsiz doğayı uzaktan fotoğraflıyoruz.Devam ediyoruz ve Sümela Manastırına girebilicek en yakın notaya kadar araç ile varıyoruz. 10 dakikalık yürüşüş mesafesinden sonra giriş kapısına varıyoruz 60-75 dakikalık Sümela Manastırı ziyaretimiz başlıyor.Ziyaretimiz sonrasında araçtan indiğimiz noktaya geri dönüyoruz Sümela Müze Girişi 75 TL dir.

Konaklama otelimizde

2.GÜN Uzungöl - Sürmene Bıçak Alışverişi -  Çay Fabrikası ve Çay Alışverişi -  Yapay Şelaleler Gezilmesi-  Seyir Tepesinden Uzungölün Fotoğraflanması

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından 10.00 da  turumuza başlıyoruz Sürmene’nin Bıçak reyonu oluyor , marifetli ustalarının elinde inci gibi işlenmiş günümüzde de satış reyonlarında yerini almış Sürmene bıçağından satın alma ve göz gezdirme fırsatımız oluyor. Daha sonra Of’ta bulunan Çay Fabrikasını ziyaret ediyoruz burada çayın tarladan fabrikaya, fabrikadan bardağa gelinceye kadarki serüvenini deneyimli mühendislerden dinliyoruz , dileyen misafirlerimiz ikram edilen çaydan içebilir ve çay alışverişini yapabilir.Yolculuğumuz Uzungöl’e doğru devam ediyor dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğine eş değer manzaralar arasında Uzungöl’e varıyoruz vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir , ilk ziyaret yerimiz Uzungöl’de yapılan yapay şelaleler oluyor  verilen fotoğraf süresinin ardından Uzungöl de aracımızdan inip  buluşmak üzere serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Trabzon'a doğru hareket edip Uzungöl Turu muzu sonlandırıyoruz

Konaklama Otelimizde

3.GÜN  Ayder Yaylası- Fırtına Vadisi - Zilkale - Şenyuva Köyü

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Bölgenin en güzel vadilerinden bir tanesi olan Fırtına Vadisine gidiyoruz, Yol üzerinde Rize Bezlerini tanıyoruz ve alış veriş için serbest zamanımız oluyor, yolculuğumuza devam edip vadiye varışımızla beraber Zipline Yapma süresi veriyoruz misafirlerimize, Ardından 1500 rakımında bulunan ayder Yaylasına çıkıp burada misafirlerimize fotoğraf için serbest zaman veriyoruz, arzu ederlerse öğle yemeklerinide burada yiyorlar, daha sonra filimlere dizilere konu olmuş çinçiva köyüne gidiyoruz tarihi köprülerde fotoğraf süesi veriyoruz ardından Bölgenin en ihtişamlı Kalesi olan Zilkaleye ugrayıp turumuzu sonlandırıyor ve Trabzon'a hareket ediyoruz Uçak saatine göre havaalanına transfer.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
►Trabzon’dan İtibaren Konforlu Araç İle Ulaşım
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►1 Gece Konaklama (4* - 5* Otellerde)
►Otelimizde 2 Sabah Kahvaltısı
►Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
►1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
►Program Dışındaki Yemekler ve Yemeklerde Alınan İçecekler 
►Özel Harcamalar
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
►Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler

 

NOT:

Tek konaklayacak olan misafirlerimizden ''single farkı'' alınacaktır.

Rehber,programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

 

İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-20 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ''FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER'' VE ''ÖNEMLİ BİLGİLER'' KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.