Trenli Kemaliye Turu - Tur Programı

Değerli Konuklarımız; 

* 08:00 Trabzon Merkez 
* 08:30 Maçka
* 09:15 Torul
* 10:00 Gümüşhane

Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimizle birlikte turumuza başlıyoruz

1.Gün: Erzincan-Girlevik Şelalesi-Bakırcılar Çarşısı-Kemaliye

Sabah saat 08:00 da Erzincan'a doğru yolculuğumuza başlıyor, yaklaşık 3.5 saatlik yolculuğumuzun ardından Erzincan'a varıyoruz.Varışımızla beraber misafirlerimizin fotoğraf çekilmeleri için verilen serbest zamandan sonra bölgedeki ünlü et dönerini tatmak için restoranımıza gidiyoruz.Öğle yemeğimizin ardından Bakırcılar Çarşısına güzel bir tur gerçekleştiriyoruz. Peynir almaları için misafirlerimize vakit veriyoruz ve Girlevik (Çağlayan) Şelalesine hareket ediyoruz. Burada gezimizin ardından Kemaliye'ye gitmek için tren garına doğru hareket ediyoruz ve yaklaşık 3 saatlik tren yolculuğumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün: Kemaliye Doğa ve Tarih Müzesi - Karanlık Kanyon Tekne Turu - TaTaTu Çiftliği - Lökhane- Apçağa Köyü-Bekir Taştan Evi

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, ismi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı Tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ ne aday gösterilen Kemaliye’de ilk olarak TÜBİTAK tarafından desteklenen, Prof. Dr. Ali Demirsoy Tarihi Müzesi’nde bilimsel bir geziye çıkıyoruz.  Ardından dünyanın en büyük kanyonlarından  biri olan, Karanlık Kanyon’da,  tekne gezisi yapıyoruz. Muhteşem bir eko sisteme sahip Karanlık Kanyon’da yapacağımız tekne gezisi sonrası, YALÇINER TaTuTa (tarım–turizm–takas) Çiftliğine hareket ediyoruz. Çiftlik gezisi sonrası tarihi Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında, lök tatlısı tadımı için Lökhane’ye gidiyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Mani Yolu, Kadı Gölü, Seytali Parkını geziyoruz. Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta” şiirinin ilham kaynağı ve doğduğu köy olan, Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü içerisinde yapacağımız yürüyüş sonrasında, inanılmaz bir azimle yapılan Kayabaşında 85 basamakla çıkılan Bekir Taştan Evini hayranlıkla ziyaret ediyoruz. Daha sonra Trabzon’a hareket ediyoruz. Akşam 22:00-23:00 saatlerinde Trabzon'da oluyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
►Trabzon’dan İtibaren Ulaşım
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►1 Gece Konaklama
►Otelimizde 1 Sabah Kahvaltısı
►Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
►Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
►Program Dışındaki Yemekler ve Yemeklerde Alınan İçecekler 
►Özel Harcamalar
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
►Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler
►Tekne ve Safari Ücretleri

 

NOT:

Tek konaklayacak olan misafirlerimizden ''single farkı'' alınacaktır.

Rehber,programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

 

İSTEĞE BAĞLI EKSTRALAR

NOT: Ekstraların ücretleri araçta nakit olarak toplanmaktadır.

Birinci gün kahvaltı (Araçta toplanmamaktadır)

Karanlık Kanyon Tekne Turu

Karanlık Kanyon Safari Turu

 

İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmete başlamasına 1 ay kalayıncaya kadar iptal edilerek talep edildiği takdirde bedelinin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-20 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin  %50'sini,  15 gün  az bir süre kala ise  tamamen acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Tüketici tarafından yapılan tarihin değiştirilmesi iptal hükmündedir.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ''FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER'' VE ''ÖNEMLİ BİLGİLER'' KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.