Uçaklı Ankara-Konya Turu - Tur Programı

Bu Turumuzda Kademeli Fiyat Artışı Vardır

Trabzon Hareket:05:50

1.GÜN Trabzon-Ankara Uçuşu- Hacı Bayram Veli Camii ve Türbesi- Kocatepe Camii-Melike Hatun Camii-Beştepe Millet Camii-Tacettin Sultan Camii-Sultan Alaaddin-Ahmet Hamdi Akseki-Sarıkadı Camii-Konya 
Sabah 05:50-07:15 Andolujet uçuşu ile Trabzon’dan Ankara’ya uçuyoruz. Aracımız bizleri havalimanın’dan alıyor. İsteğe bağlı olarak alacağımız sabah kahvaltısının ardından gezimize başlıyoruz. İlk durağımız 1927-1928 yılında yapıldığı düşünülen, aynı zamanda Roma döneminden kalma Augustus Tapınağı’nın bitişinde olması ile dikkat çeken Hacı Bayram Veli Camisi ve Türbesi oluyor. Rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz.Ardından, Kocatepe Cami-i,Melike Hatun Cami-i,Beştepe Millet Cami-i,Tacettin Sultan Cami-i, ziyaret ediyoruruz. Ardından öğle namazı ibadetlerini yerine getirmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından isteğe bağlı olan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek molasının ardından, Sultan Alaaddin,Ahmet Hamdi Akseki ve Sarıkadı Camileri’ni ziyaret edip, İkindi namazı ibadetini yerine getirmek isteyen miasfirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Ardından Konya’ya gitmek üzere yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 4 saat süren yolculuğumuz ardından Konya’ya varıyoruz. Konaklayacak olduğumuz otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

2.GÜN Mevlana Müzesi-Matbah ve Hürrem Paşa Türbesi-Sinan Paşa-Fatma Hatun ve Hasan Paşa Türbeleri- Şems-i Tebrizi Türbesi- Karatay Medresesi-Dönüş 
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, gezimize Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile gezimize Dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Müzemizin içinde yer alan Derviş Hücreleri, Matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hâmûsân (Susmuşlar) Kapısı, Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa Türbeleri, Semahane ve Mescit Bölümleri ile Mevlâna ve aile fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana binayı geziyoruz. Avluya çıktığımızda ise Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile "Seb-i Arûs" havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan Selsebil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından isteğe bağlı öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Yemekte Konya mutfağının lezzetlerini tadıyoruz. Yemeğimizin ardından Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebrizi Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Molamızın ardından Alâeddin Tepesi’nde bulunan Alâeddin Camisi’ni (Panoramik) görerek, Sultan II. İzzeddin Keykavus Devrinde, Emir Celaleddin Karatay tarafından, 649 yılında inşa edilen Karatay Medresesine hareket ediyoruz. Bu muhteşem eser 1955’den beri Karatay Çini Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır. Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından, hadis ilmi öğretilmek üzere 663’de yaptırılan İnce Minareli Medrese’yi gezdikten sonra dönüş uçağımıza binmek için ankara’ya hareket ediyoruz. 23:55-01:10 Anadolujet uçuşu ile Trabzon’a dönüyoruz. 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
►Trabzon-Ankara-Trabzon Ekonomik Sınıfı Uçak Bileti
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►1 Gece Konaklama (4* - 5* Otellerde)
►Otelimizde 1 Sabah Kahvaltısı
►Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
►1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
► Program Dışındaki Yemekler ve Yemeklerde Alınan İçecekler 
► Özel Harcamalar
► Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
► Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler

 

NOT:

Tek konaklayacak olan misafirlerimizden ''single farkı'' alınacaktır.

Rehber,programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-20 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ''FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER'' VE ''ÖNEMLİ BİLGİLER'' KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.