YILBAŞI Erzurum Kars Doğu Ekspresi - Tur Programı

Covid – 19 Kapsamında Alınan Önlemler.
 
Bütün turlarımızda kişisel Hijyen Kuralarına dikkat edilecektir. ( Maske , Dezenfektan veya Kolonya) 

Araçlarda yedek maske bulundurulacaktır.
 
Turlar Öncesi Araçlarımız dezenfekte edilecektir.
 
Turlar öncesinde HES kodları ulaştırma bakanlığının UETDS sistemine girilip Risk kontrolü sağlanacaktır.
 
Turlarda kullanılan Otel, Restaurant ve Alışveriş mekanları dezenfekte edilecektir.

1.GÜN  Çifte Minareli Medresesi – Yakutiye Medresesi – Ulu Cami - Doğu Ekspresi

Sabah saat 07:00 da Trabzon'dan hareket Erzurum’a varışımızla birlikte isteğe bağlı Çağ Kebabı yemek için misafirlerimize serbest zaman veriyoruz ardından gezimize başlıyoruz.Doğu Anadolu’nun  en büyük kenti Milli mücadele, milli birlik ve bağımsızlık hareketinin temelinin atıldığı kentimiz Erzurum’u gezmeye başlıyoruz ilk durağımız Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat'ın kızı olan Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanlarından Padişah Hatun tarafından yaptırılmış olma ihtimalinden dolayı "Hatuniye Medresesi" de denilen Çifte Minerali Medreseyi geziyoruz  ve daha sonra sırasıyla, Ulu Camii,Yakutiye Medresesini  görüyoruz  ve ardından Doğu Ekspresi binmek için tren istasyonuna gidiyoruz . 4.5 saatlik tren yolculuğunun ardından Kars'a varıyoruz ve akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün Anı Harabeleri - Çıldır Gölü - Kars Şehir Merkezi – Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi- Panoramik Kars Kalesi- Peynir Alışverişi- 12 Havariler Kilisesi (Camii)

Sabah kahvaltımızın ardından ilk durağımız; UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dâhil edilen Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Bakımsızlık ve terk edilmişliğine rağmen hala görülmeye değer bir yer. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, TigranHonents Kilisesi; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami’ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra  çıldır Gölü’ ne gidiyoruz. Çıldır gölü gezimizi tamamladıktan. İsteğe bağlı Öğle yemeği için mola veriyoruz ve Kars şehir merkezine hareket ediyoruz . Kars şehir merkezi gezisi ve ardından Trabzon'a hareket.