İster Yurtiçi ister Yurtdışı Merle Tour ile hayalindeki tatili kaçırma! İletişime Geç

Bakü Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TARİH

Yetişkin Sayısı

Çocuk Sayısı (0-7 Yaş)

Çocuk Sayısı (7-12 Yaş)

17350 TL
  • TUR PROGRAMI
  • FİYATA DAHİL OLAN
  • OLMAYAN HİZMETLER
  • ÖNEMLİ BİLGİLER
  • GRUP REZERVASYONU

TUR PROGRAMI Yazdır PDF Kaydet

UÇAKLI BAKÜ TURU 

1.GÜN Bakü-Azerbaycan Uçuşu-Eski Şehir-Kız Kulesi- Şirvanşahlar Sarayı - Halı Müzesi 

Perşembe günü Trabzon Havalimanı'ndan sabah 10:50 uçağıyla Bakü'ye uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Bakü'ye varışımızın ardından Bakü Şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız içerişehir de bulunan Kız Kulesi 12. yüzyıldan kalma bir yapıdır daha sonra 15. yüzyılda yapılan Şirvanşahlar Sarayını geziyoruz , Saray 2001 yılında UNESCO Dünya Mirası Tarihi Anıtlar kültürel varlıklar listesine alınmıştır. Güzel karelerimizi aldıktan sonra Azerbaycan Halı Müzesi’ne geçiş yapıyoruz. (Carpet Museum) Çeşitli dönemlerde çeşitli dokuma teknikleri ve hasar görmüş Azerbaycan halı ve kilim ürünleri sergilenmektedir. Azerbaycan Dünyanın en büyük halı koleksiyonuna sahiptir. Akşam yemeğini dışarıda (ekstra) aldıktan sonra konaklamak için otelimize hareket ediyoruz.

 

2.GÜN Bakü Ateşgah - Zerdüş Tapınağı- Flame Tower - Ateş Kuleleri – Haydar Aliyevv Kabri  

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz ve Bakü Şehir Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Şehirdeki ilk durağımız Azerbaycan’ın İslamiyet öncesi geçmişinde önemli bir yer alan ve hala kültürel birer çekim merkezi olan Ateşgah’ını ( Ateş Tapınağı, Zerdüş Tapınağı) ziyaret ediyoruz. Ebedi Ateş Tapınağı - Ateşgah - doğal bir oluşumdur . Yüzyıllardır kültür ve tarihle birbirine bağlanan iki antik ve tarihi mekânın tam günlük keşfini yaptıktan sonra Flame Tower ve Ateş Kuleleri’ne görüyoruz . Güzel anlatım ve görseller çektikten sonraki durağımız Haydar Aliyev Kültür Merkezi oluyor . Dünya çapında en tanınmış mimari yapılardan biri olan bu yapı, aynı zamanda modern Bakü’nün İmza niteliğindeki mimari yapılarından biridir.Ayrıca BAKU'YU SEVİYORUM (İ LOVE BAKÛ) yakınında birçok harika fotoğraf çekebilirsiniz. Serbest zamanın ardından konaklamak için otelimize hareket ediyoruz.

 

3. GÜN GOBUSTAN-Çamur Volkanlar -Endüstriyel Petrol Kuyusu

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından gezimize başlıyoruz. İlk durağımız olan Qobustan Bölgesi’ne gidiyoruz . Rezervede çoğunlukla mezolitik anıtlar (ortacağtaşı) sergilenmektedir. İlkel insanlar tarafından mağaraların, kayaların ve taş yığınlarının duvarlarına oyulmuş çok sayıda mağara vardır. Daha sonra Çamur Volkanlarına geçiyoruz. Serbest zamanın ardından otele giderken, muhteşem yeşil iç dekoratif güzelliğe sahip Bibi heybet Camii'ni ve 1846 yılında kullanıma acılan dünyanın İlk Endüstriyel Petrol Kuyusunu da ziyaret edeceksiniz. Daha sonra konaklamak için otelimize hareket ediyoruz.

 

4.GÜN Bakü - Havaalanına Transfer

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz ve havalimanına hareket ediyoruz, sabah uçuşuyla Trabzon'a uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
►Trabzon - Bakü - Trabzon Uçak Bileti (Kabin Bagajı )
►Rehberlik Hizmeti
►3 Gece Konaklama 
►Otelimizde 3 Sabah Kahvaltısı
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

►Program Dışındaki Yemekler ve Yemeklerde Alınan İçecekler  
►Özel Harcamalar 
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 
►Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler
►Yurt Dışı Çıkış Harcı  

Uyarı:

⇒Yeni Çipli kimlikle geçiş yapılabilir.

⇒Kimlikte fotoğraf olması zorunludur (bebekler dahil)

⇒18 yaş altı misafirlerimizin ebeveynlerinin her ikisinin yanında olması veya noter onaylı muvaffakatname alması zorunludur.

⇒Tek konaklayacak olan misafirlerimizden ''single farkı'' alınacaktır. 

⇒Rehber, programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 

⇒0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 

⇒Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. 

İADE ŞARTLARI 

⇒Tüketici; hizmetin başlamasına 1 ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde, ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 30 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %100'ünü tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. 1 aydan az bir süre kaldıysa hizmet iptal edilmez (uçaklar promosyondur)

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ''FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER'' VE ''ÖNEMLİ BİLGİLER'' KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.

 

Bir ülkede okuma karşı istek artmadıkça, gaflet ve bundan doğacak felaketin azalmasız. (Benjamin Franklin)

 

 

 

FİYATA DAHİL OLAN

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
►Trabzon-Bakü-Trabzon Uçak Bileti
►Rehberlik Hizmeti
►3 Gece Konaklama 
►Otelimizde 3 Sabah Kahvaltısı
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

 

 

 

 

OLMAYAN HİZMETLER

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

►Program Dışındaki Yemekler ve Yemeklerde Alınan İçecekler  
►Özel Harcamalar 
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 
►Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler  ►Yurt Dışı Çıkış Harcı 

 

 

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

Müze Kart

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Ek Hizmet Detayları

Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri,otopark ücretleri,fiyatımıza dahilir.

65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler

Genel Şartlar

Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Merle Turizm Sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

Rezervasyon sırasında koltuk numarası sözü verilmez, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki tura aktarılır. Böyle bir durumda Merle Turizm misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

İptal Güvence Paketi

 

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden  72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 20,00 TL, 2.000,00 TL üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1 -i kadardır.

 

Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

 

Kokartlı Profesyonel Rehberler

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi

Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)  ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur  Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)  Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın  Varsa ilaçlarınız Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Ulaşım Araçlarımız    

Mercedes Travego

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

Mercedes Toursimo

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

Man Fortuna

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

Midibusler

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Minibusler
VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Mercedes Sprinter

12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima,cd ve dvd oynatıcı

 

 

 

 

Rezervasyon

HAKKIMIZDA

1000'den fazla otel seçeneği ve yılların tecrübesi ile en iyisi için hizmetinizdeyiz.

YARDIMCI OLALIM

Aradığınız hizmeti bulamadınız mı? Bizi arayın veya not bırakın, biz sizi arayalım.

0462 400 61 00

E-Bülten'e kayıt olmak istermisiniz ?