İster Yurtiçi ister Yurtdışı Merle Tour ile hayalindeki tatili kaçırma! İletişime Geç

Kars Turu Ve Doğu Ekspresi

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TARİH

Yetişkin Sayısı

Çocuk Sayısı (0-7 Yaş)

Çocuk Sayısı (7-12 Yaş)

3450 TL
 • TUR PROGRAMI
 • FİYATA DAHİL OLAN
 • OLMAYAN HİZMETLER
 • ÖNEMLİ BİLGİLER
 • GRUP REZERVASYONU

TUR PROGRAMI Yazdır PDF Kaydet

Bu Turumuzda Kademeli Fiyat Artışı Vardır

NOT: Tren biletine göre Tur programı değişebilir Programlar aşağıdaki gibidir. 

Tren Güzergahları;

Kars - Erzurum

Erzurum - Erzincan

Erzurum - Kars

 

Trabzon Hareket Saati: 00:00 

1.GÜN Değerli misafirlerimiz, turumuza otobüs ile Trabzon'dan gece saatlerinde başlıyor,gece yolculuğunun ardından sabah erken saatlerde Kars’a varıyoruz. 

2.GÜN Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Kars Şehir Merkezi(Panoramik Kars Kalesi, Ebu'l Hasan Harakânî  Türbesi , 12 Havari Kilisesi(Kümbet Camii)- Aşık Gösterileri -  İsteğe Bağlı Kafkas Gecesi Aşık Gösterisi Yöresel Müzik ve Akşam Yemeği (Komple Bir Pakettir) 

İsteğe bağlı sabah kahvaltımızın ardından ilk durağımız; UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dâhil edilen Ani Harabeleri'dir. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Bakımsızlık ve terk edilmişliğine rağmen hala görülmeye değer bir yer. Uzun bir süre Ermeni Krallıkları'nın başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiştir. Kent Surları, Ani Katedrali, TigranHonents Kilisesi; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Camii’ni gezip Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan cadde'de yürüyerek bir Ateşgede Tapınağı'nın izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ne gidiyoruz.Çıldır Gölü gezimizi tamamladıktan sonra isteğe bağlı öğle yemeği için mola veriyoruz ve Kars Şehir Merkezine doğru hareket ediyoruz (Panoramik Kars Kalesi, Ebu'l Hasan Harakânî  Türbesi , 12 Havari Kilisesi(Kümbet Camii) . Kars Şehir Merkezi gezisinin ardından misafirlerimize vakit geçirebilmeleri için serbest zaman veriyoruz .Daha sonra otelimize hareket edip yerleşiyoruz,isteğe bağlı akşam yemeği ve Kafkas Gösterisi,Aşık Gösterisi,Yöresel Müzik (Extra) almak için restoranımıza hareket ediyoruz. Not: Akşam yemeğinde yöresel müzik eşliğinde yöresel yemekler tatma fırsatınız oluyor. 

Konaklama Otelimizde 

3.GÜN Tren Biletine Göre Aşağıdaki alternatifler yapılmaktadır. 

1. Alternatif 

Doğu Ekpresi ile Erzurum - Çifte Minareli Medresesi – Yakutiye Medresesi – Ulu Cami - Palandöken 

Sabah kahvaltısının ardından Doğu Ekpresi'ne binmek için hareket ediyoruz. Sabah 08:00 treni ile Erzurum yolculuğumuza başlıyoruz.Yaklaşık 5 saat süren yolculuğumuzun ardından Erzurum’a varıyoruz (GÜNDÜZ TREN YOLCULUĞU). İsteğe bağlı öğle yedikten sonra turumuza başlıyoruz(Cağ Kebabı Önerilir). Doğu Anadolu’nun  en büyük kenti Milli mücadele, milli birlik ve bağımsızlık hareketinin temelinin atıldığı kentimiz Erzurum’u gezmeye başlıyoruz.İlk durağımız,Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat'ın kızı olan Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanlarından Padişah Hatun tarafından yaptırılmış olma ihtimalinden dolayı "Hatuniye Medresesi" de denilen Çifte Minerali Medrese'sidir.Daha sonra sırasıyla Ulu Camii ve Yakutiye Medrese'sini görüyoruz.Son olarak Palandöken'de fotoğraf molası verdikten sonra Trabzon hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Trabzon’a varıyoruz. 

2. Alternatif 

Çifte Minareli Medresesi – Yakutiye Medresesi – Ulu Cami -  Palandöken - Doğu Ekpresi ile Erzincan 

Sabah kahvaltısının ardından erken çıkış yapıyoruz ve Erzurum’a doğru hareket ediyoruz.  Doğu Anadolu’nun  en büyük kenti Milli mücadele, milli birlik ve bağımsızlık hareketinin temelinin atıldığı kentimiz Erzurum’u gezmeye başlıyoruz.İlk durağımız, Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat'ın kızı olan Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanlarından Padişah Hatun tarafından yaptırılmış olma ihtimalinden dolayı "Hatuniye Medresesi" de denilen Çifte Minerali Medrese'sidir. Daha sonra sırasıyla Ulu Camii ve Yakutiye Medrese'sini görüyoruz. Son olarak Palandöken'de fotoğraf molası verdikten sonra 12:25 Erzurum – Erzincan Doğu ekspresine binmek için gara gidiyoruz , binişimizle birlikte yolculuğumuza başlıyoruz.  Erzincan’da bizi bekleyen aracımıza binip dileyen misafirlerimizle birlikte Erzincan dönerinin tadına bakıyoruz ve Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
►Trabzon’dan İtibaren Konforlu Araç İle Ulaşım
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►1 Gece Konaklama 
►Otelimizde 1 Sabah Kahvaltısı
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
►Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
►Program Dışındaki Yemekler ve Yemeklerde Alınan İçecekler 
►Özel Harcamalar
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
►Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler

►Sabah kahvaltısı 250₺

►Kafkas gecesi eğlencesi 850₺ (yılbaşı hariç)

12 Aya varan Vade seçenekleri ile şimdi tatile çıkın aylık düşük taksitlerler rahat rahat ödeyin.

NOT:

⇒ Yukarıdaki program tren biletine göre yön ve program değişiklik gösterebilir.

⇒ Son dakikada TCDD den kaynaklanan iptallerde program otobüsle devam edecektir.

Tek konaklayacak olan misafirlerimizden ''single farkı'' alınacaktır.

Rehber,programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

 

İSTEĞE BAĞLI EKSTRALAR

NOT: Ekstraların ücretleri araçta nakit olarak toplanmaktadır.

Birinci gün alınacak sabah kahvaltısı

Akşam yemeği ve Kafkas gösterisi

 

İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmete başlamasına 1 ay kalayıncaya kadar iptal edilerek talep edildiği takdirde bedelinin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-20 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin  %50'sini,  15 gün  az bir süre kala ise  tamamen acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Tüketici tarafından yapılan tarihin değiştirilmesi iptal hükmündedir.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ''FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER'' VE ''ÖNEMLİ BİLGİLER'' KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.

 

Bir ülkede okuma karşı istek artmadıkça, gaflet ve bundan doğacak felaketin azalmasız. (Benjamin Franklin)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FİYATA DAHİL OLAN

►Trabzon’dan İtibaren Konforlu Araç İle Ulaşım
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►1 Gece Konaklama 
►Otelimizde 1 Sabah Kahvaltısı
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
►Zorunlu Seyahat Sigortası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OLMAYAN HİZMETLER

►Program Dışındaki Yemekler ve Yemeklerde Alınan İçecekler 
►Özel Harcamalar
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
►Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler

►Sabah kahvaltısı 250₺

►Kafkas gecesi eğlencesi 850₺ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

Müze Kart

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yalnızca Türkiye Cumhuriyeti korumasına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli ve ücretsiz ziyaret sağlar.

Ek Hizmet Detayları

Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri,otopark ücretleri,fiyatımıza dahildir.

65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar Varolan kimliklerini ibraz etmek için kayıt ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler

Genel Şartlar

Tur şeması uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklamanın konumunda vb koşulların gerektirdiği programı tamamen kaydetme ile program akışında değişiklik yapılabilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Merle Turizm Sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında üretimlerin ücret artışı yapılamaz.

0-6 yaş arası çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

Rezervasyon sırasında koltuk numarası sözü verilmez, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki tura aktarılır. Böyle bir durumda Merle Turizm misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

İADE ŞARTLARI: 

Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 20-15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

İptal Güvence Paketi

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden  72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 200,00 TL, 2.000,00 TL üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 20-i kadardır.

Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Kokartlı Profesyonel Rehberler

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi

Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)  ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur  Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)  Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın  Varsa ilaçlarınız Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Ulaşım Araçlarımız    

Mercedes Travego

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

Mercedes Toursimo

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

Man Fortuna

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

Midibusler

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Minibusler
VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Mercedes Sprinter

12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima,cd ve dvd oynatıcı

İki kişilik odalarda kişi başı fiyattır…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rezervasyon

 • KİŞİ / GECE 3500 TL 3450 TL
 • GEZILECEK YERLER

  Ani Harabesi-Çıldır Gölü- Kars Şehir Merkezi-DOĞU EKSPRESİ ile – Çifte Minareli Medresesi – Yakutiye Medresesi – Ulu Cami
 • ULAŞIM

  Lüks minibüsle veya Otobüsle Konforlu Bir Seyehat
 • KONAKLAMA

  Otelde Konaklama
 • KALKIŞ YERLERI

  Trabzon Merle Turizm önü
 • TELEFON

  0462 400 61 00
  +9 0532 341 12 57

HAKKIMIZDA

1000'den fazla otel seçeneği ve yılların tecrübesi ile en iyisi için hizmetinizdeyiz.

YARDIMCI OLALIM

Aradığınız hizmeti bulamadınız mı? Bizi arayın veya not bırakın, biz sizi arayalım.

0462 400 61 00

E-Bülten'e kayıt olmak istermisiniz ?