İster Yurtiçi ister Yurtdışı Merle Tour ile hayalindeki tatili kaçırma! İletişime Geç

Butik Mardin Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TARİH

Yetişkin Sayısı

Çocuk Sayısı (0-7 Yaş)

Çocuk Sayısı (7-12 Yaş)

4250 TL
 • TUR PROGRAMI
 • FİYATA DAHİL OLAN
 • OLMAYAN HİZMETLER
 • ÖNEMLİ BİLGİLER
 • GRUP REZERVASYONU

TUR PROGRAMI Yazdır PDF Kaydet

Değerli Konuklarımız; 

* 22:00 Trabzon Merkez 
* 22:30 Maçka
* 23:15 Torul
* 00:00 Gümüşhane
* 01:00 Bayburt
* 02:30 Erzurum

Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimizle birlikte turumuza başlıyoruz.

1.GÜN  Değerli konuklarımız, 20:00 Trabzon dan kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz.Gece yolculuğumuzun ardından sabah Diyarbakır varıyoruz 

2.GÜN  Savur - Dereiçi (Kıllıt)  - Süryani Köyü - Mardin Midyat - Dara Antik Kenti

Varışımızın ardından isteğe bağlı ekstra sabah kahvaltımızı alıyoruz ve  İlk durağımız Dereiçi Köyü ; En son Kadir İnanır'ın oynadığı ''Kapı'' filmine mekan olan bu Süryani köyünü gezdikten sonra ''Minyatür Mardin'' denilen Savur kasabasına gezerek burada keyifli bir gezinti yapıyoruz. Daha sonra Midyat merkeze geçiyoruz. Sıla dizisi ile popüler olan ve sonrasında halen daha birçok diziye ve filme ev sahipliği yapan Midyat sokaklarında yürüyüşe çıkıyoruz. Sıla ve Hercai dizisi çekimlerinin yapıldığı Midyat Taş işçiliği ile ünlü evlerinin en güzel örneklerinden bir tanesi olan Midyat Konuk Evi’ni geziyoruz. Konuk evinde rehberimizin anlatımları sonrasında fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerinin sergilendiği bir atölyede ustamızdan bu sanatla alakalı bilgiler alıp alışveriş yapmanız için zaman veriyoruz. Daha sonra bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'yı geziyoruz. Antik kent gezisi sonrasında turumuzu sonlandırıyoruz . Arzu Eden Misafirlerimizle Mardin gecesi gerçekleştiriyoruz. (Extra)

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde 

3.GÜN  Deyr-ül Zeferan Manastırı - Ulu Camii - Abbarlar - PTT Binası - Mezopotamya Ovası - Kasimiye Medresesi 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası ilk durağımız Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul  Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Kasımiye Medresesi oluyor  15. yüzyılın sonlarında Akkoyunlu sultanı Kasım ibn Cihangir döneminde yapılan medreseyi ziyaret ediyoruz. Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarak da geçen Ulu Camiyi, Abbarlar, Şehidiye Medresesi'ni ve PTT binasını gördükten sonra serbest zaman veriyoruz ve  Trabzon'a hareket ediyoruz. Sabah Trabzon'a varıyoruz. 

  

Fiyata Dahil Olan Hizmetler 
►Trabzon’dan İtibaren Konforlu Araç İle Ulaşım 
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti 
►1 Gece Konaklama (4* Otellerde) 
►Otelimizde 1 Sabah Kahvaltısı 
►Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği 
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri 
►Zorunlu Seyahat Sigortası 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler 
►Program Dışındaki Yemekler ve Yemeklerde Alınan İçecekler  
►Özel Harcamalar 
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 
►Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler 

  

NOT: 

⇒Tek konaklayacak olan misafirlerimizden ''single farkı'' alınacaktır. 

⇒Rehber,programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 

⇒0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 

⇒Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. 

  

İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

 

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ''FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER'' VE ''ÖNEMLİ BİLGİLER'' KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ. 

 

 

 

 

 

FİYATA DAHİL OLAN

►Trabzon’dan İtibaren Konforlu Araç İle Ulaşım
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►1 Gece Konaklama
►Otelimizde 1 Sabah Kahvaltısı
►Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
►Zorunlu Seyahat Sigortası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OLMAYAN HİZMETLER

►Program Dışındaki Yemekler ve Yemeklerde Alınan İçecekler 
►Özel Harcamalar
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
►Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

Müze Kart

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yalnızca Türkiye Cumhuriyeti korumasına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli ve ücretsiz ziyaret sağlar.

Ek Hizmet Detayları

Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri,otopark ücretleri,fiyatımıza dahildir.

65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar Varolan kimliklerini ibraz etmek için kayıt ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler

Genel Şartlar

Tur şeması uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklamanın konumunda vb koşulların gerektirdiği programı tamamen kaydetme ile program akışında değişiklik yapılabilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Merle Turizm Sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında üretimlerin ücret artışı yapılamaz.

0-6 yaş arası çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmemektedir, 3 ve 4 adet aralıklı koltuk rehberlerine aittir.

Programda belirtilen bölgede konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kapsamında veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki tura aktarılır. Böyle bir durumda Merle Turizm misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

İptal Güvence Paketi

 

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden  72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 200,00 TL, 2.000,00 TL üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 20-i kadardır.

 

Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

 

Kokartlı Profesyonel Rehberler

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi

Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)  ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur  Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)  Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın  Varsa ilaçlarınız Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Ulaşım Araçlarımız    

Mercedes Travego

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

Mercedes Toursimo

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

Man Fortuna

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

Midibusler

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Minibusler
VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Mercedes Sprinter

12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima,cd ve dvd oynatıcı

 

 

İki kişilik odalarda kişi başı fiyattır…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rezervasyon

 • KİŞİ / GECE 4750 TL 4250 TL
 • GEZILECEK YERLER

  Mardin
 • ULAŞIM

  Lüks minibüsle Konforlu Bir Seyehat
 • KONAKLAMA

  Mardin
 • KALKIŞ YERLERI

  Trabzon
 • TELEFON

  0462 400 61 00
  +9 0532 341 12 57

HAKKIMIZDA

1000'den fazla otel seçeneği ve yılların tecrübesi ile en iyisi için hizmetinizdeyiz.

YARDIMCI OLALIM

Aradığınız hizmeti bulamadınız mı? Bizi arayın veya not bırakın, biz sizi arayalım.

0462 400 61 00

E-Bülten'e kayıt olmak istermisiniz ?