İster Yurtiçi ister Yurtdışı Merle Tour ile hayalindeki tatili kaçırma! İletişime Geç

Büyük İspanya Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TARİH

Yetişkin Sayısı

Çocuk Sayısı (0-7 Yaş)

Çocuk Sayısı (7-12 Yaş)

699 €
 • TUR PROGRAMI
 • FİYATA DAHİL OLAN
 • OLMAYAN HİZMETLER
 • ÖNEMLİ BİLGİLER
 • GRUP REZERVASYONU

TUR PROGRAMI Yazdır PDF Kaydet

1.GÜN İSTANBUL–MADRID
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde uçuştan en az 3 saat önce hazır bulunulması tavsiye edilir. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK1357 tarifeli seferi ile 11:00'da Madrid’e uçuş. Yerel saate göre ile 13:30'da inişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle yapılacak olan panoramik Madrid şehir turunda; Alcala Kapısı, Cibeles Meydanı Ve Çeşmesi  Paseo Del Prado Ve Apollo Çeşmesi, Retiro Parkı, Castellana Caddeleri, Arena, Botanik Bahçesi, Neptün Çeşmesi, Belediye Binası görülecek yerler arasındadır.  Şehir turu sonrası otelimize hareket ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.GÜN MADRID-(TOLEDO)
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile yarım günlük ekstra olarak Toledo ve Segovia Turu'na katılma imkânı. (Toledo Tuur 75 Eur, Segovia Turu 50 Eur) İspanya’nın eski başkenti Toledo, Unesco Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco’nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, Vizigot, Arap, Gotik, Rönesans Mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, ünlü katedrali ve katedralde göreceğimiz El Greco’nun tabloları ile turistik bir hac yeridir. Gezi sonrası otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN MADRID-CORDOBA(CORDOBA ESKİ ŞEHİR VE CORDOBA CAMİİ)-SEVILLA(FLAMENCO)
Sabah kahvaltısından sonra özel otobüs ile Sevilla'ya hareket. Yol üstünde ekstra olarak Cordoba Eski Şehir ve Cordoba Camii Turu yapılacaktır. (40 Eur) (Katılmak istemeyen misafirlerimiz şehir girişinde dinlenme tesisinde bırakılacaktır.) Cordoba‘ya varışta yapılacak olan panoramik şehir gezisinde yapımına 785 yılında başlanan ve 987 de tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii ve Musevi Mahallesi görülecek yerler arasındadır. Ardından Cordoba Camii turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tur bitimi Sevilla'ya geçiyoruz. Varışımızı takiben yapılacak panoramik Sevilla şehir turunda; Muvahhit’ler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15.yüzyılda inşa edilmeye başlanan Katedral, Arap, Gotik ve Rönesans tarzı sarayların yan yana yükseldiği Krallık Malikânesi Alcazar ve Altın Kule denilen 13. Yüzyıldan kalma kule görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşme. Akşam tüm misafirlerimiz ile Flamenco Gecesi'ne, İspanyol dansları ve müziği eşliğinde eğlenceye katılma imkânı. Tur bitimi otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.

4.GÜN SEVILLA–GRANADA(RONDA-SACROMONTE ÇİNGENE MAHALLESİ&ALBAICIN)
Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması, Granada'ya hareket. Yol üzerinde katılmak isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Ronda Turu’na katılabilirler. (45 Eur)  (Katılmak istemeyen misafirlerimiz şehir girişinde dinlenme tesisinde bırakılacaktır.) Granada’ya varışımızı takiben panoramik Granada şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ekstra Alhambra Turu'na katılma imkanı. (Alhambra'ya giriş günlük belli bir sayı ve kısıtlı olarak yapılmaktadır. Bu sebeple turumuz müsaitliğe bağlı olarak gerçekleşebilir. Alhambra'ya pasaport numarası ve isme özel olarak rezervasyon ile girilmektedir. Turumuzun günü de değişebilir.)  Tur bitiminde otele hareket ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak Sacromonte Çingene Mahallesi & Albaicin Turu'na katılıyoruz. (45 Eur)  Dünya Kültür Mirası listesinde olan eski Çingene Mahallesi Sacromonte'de doğal mağaralarda bir içecek esliğinde doğal Çingene Show'unu izliyoruz ve sonrasında yine Dünya Kültür Mirası listesinde olan eski Müslüman Mahallesi Albaicin'de gezintimizi gerçekleştiriyoruz. Tur bitimi otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.

5.GÜN GRANADA-VALENCIA
Sabah kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile Valencia’ya hareket.Keyifli bir yolculuktan sonra Valencia’ya varış ve panoramik Valencia şehir turumuzda; Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Eyalet başkanlığı, Puerta Serrano, Valencia Hükümet Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.GÜN VALENCIA-BARCELONA
Sabah kahvaltı sonrası Barcelona’ya hareket. Keyifli bir yolculuktan sonra Barcelona’ya varış ve otobüsümüz içinden yapılacak olan panoramik Barcelona şehir turu esnasında; Marina, Colombus Sokağı, ünlü Batllo Evi ve Mila ev yapıları, Sagrada Familia, Olympiyat Stadı, Sant Jordi Spor Salonu ve Calatrava Kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.GÜN BARCELONA-(GIRONA & FIGUERES–DALI MÜZESİ)
Sabah kahvaltısı ve ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Girona & Figueres (Dali Müzesi) Turu'na katılabilirler. (65 Eur) Bu turumuzda; önce Catalan Musevi cemaatinin 600 yıldan fazla yaşadığı ünlü Girona şehri daracık sokakları ile bizi geçmişe Musevi cemaatinin yaşamından kesitler vererek götürecek ünlü Jewish meydanı El Call görülerek Figueres şehrinde sürrealist ressam Dali’nin eserlerinin sergilendiği Dali Müzesi gezilecek. Kuzeyin en güzel bu iki şehri sizi Catalan dünyasını ayrıcalıklarına götürecek. Güzel bir günün ardından otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde. (Dali Müzesi Pazartesi günleri kapalı olduğu için Pazartesi gününe denk gelmesi durumunda alternatif tur önerilecektir.)

8.GÜN BARCELONA-İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman.havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve Pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile 18:10'da İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından yerel saate göre 23:40'da İstanbul Havalimanı'na varış ve gezimizin sonu.

 

EKSTRA TURLAR
GIRONA & FIGUERES (DALI MÜZESİ) TURU 65 EURO (07-12 YAŞ 35 EURO)

Catalan Musevi cemaatinin 600 yıldan fazla yaşadığı ünlü Girona şehri daracık sokakları, Musevi cemaatinin yaşamından kesitler vererek bizi geçmişe götürecek. Ünlü Jewish Meydanı, El Call görüldükten sonra, Figueres şehrinde sürrealist ressam Dali’nin eserlerinin sergilendiği, Dali Müzesi geziyoruz. Kuzeyin en güzel bu iki şehri sizi Catalan dünyasının ayrıcalıklarına götürecektir. Önemli Not: Dali Müzesi Pazartesi günleri kapalıdır. Turun yapılması mümkün olmadığı takdirde yerine Guell Park & Poble Espanyol & Gotik Mahalle veya alternatif başka ekstra tur yapılabilir. Dâhil olan servisler: Ulaşım + Müze girişi + Rehberlik

SACROMONTE ÇİNGENE MAHALLESİ & ALBAICIN 45 EURO (07-12 YAŞ 30 EURO)
Sacromonte'de, Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan eski Çingene Mahallesi'nde bulunan doğal mağaralarda bir içecek eşliğinde Çingene Show'unu izliyoruz. Gösterinin ardından yine Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan eski Müslüman Mahallesi Albaicin'de gezintimizi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca San Nicola Tepesi'nden Alhambra'yı uzaktan görme imkânınız da oluyor. Fotoğraf makinesi ve kameranızı almayı unutmayın... Dâhil olan servisler: Ulaşım + Rehberlik + Bir içecek

FLAMENCO SHOW-ENDÜLÜS 55 EURO (07-12 YAŞ 30 EURO)
İspanyol kültürünü dünyaya tanıtan iki gelenekten biri Boğa Güreşleri diğeri ise Flamenco Halk oyunlarıdır. Flamenco sanatının en öncelikli temel unsuru Cante (Şarkı)’dir. Flamenco’da var olan birçok duyguyu ve farklı şiir temalarını Cante’lerde bulmak oldukça kolaydır. Cante’ler, başta Çingeneler olmak üzere İspanya’da yaşamış birçok toplumun derin izlerini taşımaktadır. Flamenco’nun özü şarkıdır (Cante). Çoğunlukla gitar ve doğaçlama dans, şarkıya eşlik eder. Renk cümbüşünün ritmik hareketlere dönüştüğü dansları izlerken, geleneksel İspanyol içkisi olan Sangria şarabını yudumlama keyfini yaşayacaksınız. Dâhil olan servisler: Ulaşım + Bir içecek + Rehberlik

CORDOBA ESKİ ŞEHİR VE CORDOBA CAMİİ 40 EURO (07-12 YAŞ 35 EURO)
Cordoba‘ya varışta yapılacak olan panoramik şehir gezisinde Musevi Mahallesi ve yapımına 785 yılında başlanan, 987’de tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii görülecek yerler arasındadır. Kentin en önemli simgelerinden biri olan cami ilk olarak 785 yılında Emir Abdurrahman tarafından yaptırılmaya başlandı. Toplam 23 bin metrekarelik alanda yer alan ve avlusunda portakal ağaçları olan, 1000 sütunlu, 30.000 kişilik camiye, kentin Hıristiyanların kontrolüne geçmesinden sonra aslı bozulmadan çeşitli ilaveler yapılmış ve o zamandan sonra katedral olarak kullanılmaya başlanmıştır. Dâhil olan servisler: Ulaşım + Camii Girişi + Kulaklık + Rehberlik

Önemli Not:Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

FİYATA DAHİL OLAN

►Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul Havalimanı - Madrid gidiş, Barcelona - İstanbul Havalimanı dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
►Madrid’te 2 gece, Sevilla'da 1 gece, Granada'da 1 gece, Valencia'da 1 gece ve Barcelona’da 2 gece belirtilen kategorideki otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı (7 continental kahvaltı) konaklama
►Havalimanı – otel – havalimanı ve tüm şehirler arası transferler
►Panoramik otobüsümüz içinden yapılacak Madrid, Sevilla, Granada,Valencia ve Barcelona şehir gezileri
►Türkçe Tur Liderliği Hizmeti
►Havalimanı ve güvenlik vergileri
►Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
►KDV

OLMAYAN HİZMETLER

►Vize ücreti ve servis bedeli 150 EURO  (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lüften isteyiniz.)
►Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları.
►Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
►Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
►Otel konaklama vergileri
►Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
►SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %10 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
►Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

ÖNEMLİ BİLGİLER

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2018 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Rezervasyon

 • KİŞİ / GECE 799 € 699 €
 • GEZILECEK YERLER

  Barcelona (2) & Valencia, Alicante (1) & Granada (1) & Cordoba, Sevilla (2) & Toledo, Madrid (1)
 • ULAŞIM

  Türk Hava Yolları
 • KONAKLAMA

  Barcelona - Valencia - Alicante - Granada - Cordoba - Sevilla - Toledo - Madrid
 • KALKIŞ YERLERI

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar
 • TELEFON

  0462 400 61 00
  +9 0532 341 12 57

HAKKIMIZDA

1000'den fazla otel seçeneği ve yılların tecrübesi ile en iyisi için hizmetinizdeyiz.

YARDIMCI OLALIM

Aradığınız hizmeti bulamadınız mı? Bizi arayın veya not bırakın, biz sizi arayalım.

0462 400 61 00

E-Bülten'e kayıt olmak istermisiniz ?