İster Yurtiçi ister Yurtdışı Merle Tour ile hayalindeki tatili kaçırma! İletişime Geç

İran Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TARİH

Yetişkin Sayısı

Çocuk Sayısı (0-7 Yaş)

Çocuk Sayısı (7-12 Yaş)

775 $
 • TUR PROGRAMI
 • FİYATA DAHİL OLAN
 • OLMAYAN HİZMETLER
 • ÖNEMLİ BİLGİLER
 • GRUP REZERVASYONU

TUR PROGRAMI Yazdır PDF Kaydet

Bu Turumuzda Kademeli Fiyat Artışı Vardır

Trabzon Hareket Saati:21:00

1.GÜN Değerli konuklarımız, 21:00 da Trabzon’dan kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah Van'a varıyoruz.

2.GÜN Van– Kapı Köy Sınır Kapısı– Urmiye

İsteğe bağlı sabah kahvaltımızın ardından diğer şehirlerden katılıcak olan misafirlerimiz havalimanı ve otogardan alıp Kapı Kule gümrük kapısına doğru ilerliyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından İran'a geçiş yapıyoruz. İran tarafında bekleyen Otobüsümüz ve rehberimiz bizleri karşılıyor. Ardından aracımıza binip Urmiye şehrine doğru yola çıkıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN Urmiye Şehir Merkezi-Azerbaycan Müzesi-Mescid-i Kabut-El Gölü-Şairler Anıtı-Makberetüş-Şuera-Kapalı Çarşı-Tahran

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Urmiye şehri simgelerinden olan camii ve kümbeti geziyoruz. Sonrasında Urmiye şehrinden ayrılıp Tebriz'e geçiyoruz. İlk durağımız Azerbaycan Müzesi oluyor, sonrasında Gök mescid diye bilenen Mescid-i Kabud, Şahgoli diye bilinen El Gölü ve Şairler Anıtı Belediye Müzesi, Türk Edebiyatının Büyük Şairlerinden Şehriyar’ın Kabrinin bulunduğu Makberetüş, Şuera ( Şairler Kabristanlığı) Ziyaret ediyoruz. Kısa bir fotoğraf molasının ardından, Ortadoğu ve dünyanın en büyük kapalı çarşılarından birisi olan ,Temmuz 2010 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan Kapalı Çarşı oluyor. Çarşı gezimizi tamamlayıp akşam yemeğimizi alıyoruz.Gece uçuşuyla Tahran'a uçuyoruz.

Konaklama Otelimizde.(Tahran)

4.GÜN Gülistan Sarayı-Tahran Kapalı Çarşı-Şah Camii-İmamzade Salih-Fin Bahçesi-Güneş Saati-İsfahan

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Başkent gezimize başlıyoruz. İl olarak UNESCO Miras Listesinde yer alan Gül Bahçesi Sarayı anlamına gelen Gülistan Sarayı oluyor. Bu muhteşem gözleri kamaştıran sarayı ziyaretimizin ardından, Tahran Kapalı Çarşı , Şah Camii, Azadi Kulesi, İran’ın eski simgesi olan Kale Kapısı ve Dinler Sokağını ve Şiilerin önemli türbelerinden sayılan Tecriş’te bulunan İmamzade Salih’i ziyaretimiz sonra Kaşan’a varıyoruz. Kaşan'da ilk olarak UNESCO Miras Listesinde yer alan adeta çölün ortasında bir vahayı andıran Fin Bahçesi oluyor. Fin Bahçesini gezip fotoğraflamamızın ardından, Tarihi Tabatabai Evi, Sultan Emir Ahmed Hamamı ve Türbesi, Aga Bozorg Mescidini ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz sonrasında Kaşan’ın 600 yıllık Kapalı Çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Rey şehrine doğru yol alıyoruz. Rey’de Selçuklu Devleti’nin kurucusu Tuğrul Bey’in anıt mezarı ve muhteşem mimariyle yapılmış Güneş Saati’ni görüyoruz. Ardından akşam yemeğimizi alıp, İsfahan’a doğru yola çıkıyoruz.

Konaklama Otelimizde.

5.GÜN Nakş-ı Cihan Meydanı-Shah Abbas-Sheykh Lotfollah Camii-Âli Qapu-Chehel Sotun Sarayı-Cuma Camii-Ermeni Mahallesi-Kapalı Çarşı-Yezd

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk olarak dünyanın en büyük ikinci meydanı olan, UNESCO Miras Listesi’nde yer alan Nakş-ı Cihan Meydanı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından muhteşem mimarisi ile dudak uçuklatan Shah Abbas ve Sheykh Lotfollah Camiileri , Âli Qapu Sarayı ve Safevilerin mimari anlayışını gösteren Chehel Sotun Sarayı , Büyük Selçuklu Devleti’nin bilge veziri Nizamülmülk’ün mezarını göreceğiz. Selçuklular’ın mimari karakterini bize gösteren Cuma Camii'ni ziyaret ediyor ardından ermeni mahallesine gidiyoruz. Ermeni mahallesini panaromik olarak görürken, rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Ardından isfahan Kapalı Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında akşam yemeğimizi alıyor, Yezd'e geçiyoruz. Gece saatlerinde Yezd'e varıyoruz.

Konaklama Otelimizde.

6.GÜN Ateş Tapınağı-Sessizlik Kulesi-Emir Çakmak Zaviyei-Fahadan Mahallesi-Rüzgar Kuleleri-Yezd Çölü

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Yezd şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak Zerdüştiler için kutsal bilinen 1500 yıl boyunca sönmeyen Ateş Tapınağını ziyaret ediyor, Zerdüştiler’in ölülerini kuşlara bıraktıkları Sessizlik Kulesi, Emir Çakmak Zaviyei, kerpiçten yapılmış Fahadan mahallesinde yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Ardında UNESCO kültür mirasında yer alan İranlıların klima icat olmadan önce serinlemek için kurdukları Rüzgar kulelerini görüyor ve rehberimizden Kulelerin hikayesiniz dinliyoruz. Sonrasında Yezd çöllerine gidiyoruz. Çöl Safari, deve gezintisi,
çay ve közde patates ikramı ve meyve ikramı dieyen misafirlerimiz ekstra olarak katılabilirler. (Exstra Çöl Paketi 40$). Çöl programımızın ardından otelimize hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.GÜN  Büyük Kiros Mezarı-Persepolis-Persepolis Müzesi-Kral Mezarları-Naghshe Rostem-Şiraz

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Yezd şehrinde veda ediyoruz. Hemen yolumuzun üzerinde bulunan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pasargad Kenti’nde Pers İmparatorluğu’nun kurucusu Büyük Kiros’un mezarını görüyoruz. Ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kurluşu M.Ö 6.yüzyılın sonlarına dayanan ve Pers krallığı'na başkentlik yapan Persepolis oluyor. Persepolis Müzesi’ni , kral mezarları ve Sasaniler dönemine ait Naghshe Rostem arkeolojik alanlarını gezdikten sonra şiirler ve şaraplarıyla dillere destan olan Şiraz şehrine yolculuğumuz başlıyor. Şiraz'a varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.GÜN Şiraz Şehir Turu-Nasir Ol Molk Camii-Eram Bahçeleri-Hafız Şirazi Türbesi-Sadi Şirazi Türbesi-Zend Padişahı Kerim Han Kalesi-Vekil Camii-Şah Çerağ Türbesi

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Şiraz şehir turu için otelimizden ayrılıyoruz. Şiir, gül ve bülbül şehri olarak bilinen şiraz turumuzda,dünyanın en renkli camilerinden biri olan Nasir Ol Molk Camii ,UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Eram Bahçeleri , Hafız Şirazi ve Sadi Şirazi’nin Türbelerini ziyaret sırasında Farsça Türkçe şiirlerinden dinleyip , bu büyük şairlerin hayat felsefelerini öğreneceğiz ve ardından Zend Padişahı Kerim Han Kalesi , Vekil Camii , Şah Çerağ Türbesi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından otelimize hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9.GÜN Şiraz-Tahran-Tebriz Uçuşu-Transfer Gümrük İşlemleri-Trabzon

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından uçuş saatimize göre havalimanına geçiyoruz. Şiraz-Tahran-Tebriz uçuşu ile Tebriz'e varıyoruz. İsteğe bağlı olan öğlen yemeğimizi alıyoruz. Ardından aracımıza yerleşip Kapı Kule Sınır kapısına varıyoruz. Transfer gümrük işlemleri sonrasında Ülkemize geçiş yapıyoruz. Aracımıza yerleşip Trabzon'a hareket ediyoruz. Bir başka Merletour organizasyonunda görüşmek üzere.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler 

►Şiraz - Tahran – Tebriz uçak bileti
►İran İçi VIP Otobüsle Ulaşım
►7 Gece 4*- 5* Otel Konaklama
►7 Sabah Kahvaltısı
►7 Akşam Yemeği
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti
►Öğlen Yemekleri
►Çöl Safari programı
►Seyahat Sağlık Sigortası
►Yurt dışı çıkış harç pulu

 

NOT:

Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 8 Gece 9 Gün olup 7 Gece otel konaklamalıdır.

Tek konaklayacak olan misafirlerimizden ''single farkı'' alınacaktır.

Rehber,programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

 

 

İADE ŞARTLARI

⇒Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-20 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

⇒Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ''FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER'' VE ''ÖNEMLİ BİLGİLER'' KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.

 

FİYATA DAHİL OLAN

►Şiraz - Tahran – Tebriz uçak bileti
►İran İçi VIP Otobüsle Ulaşım
►7 Gece 4*- 5* Otel Konaklama
►7 Sabah Kahvaltısı
►7 Akşam Yemeği
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

OLMAYAN HİZMETLER

►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti
►Öğlen Yemekleri
►Çöl Safari programı
►Seyahat Sağlık Sigortası
►Yurt dışı çıkış harç pulu
 

ÖNEMLİ BİLGİLER

Müze Kart

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Ek Hizmet Detayları

Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri,otopark ücretleri,fiyatımıza dahilir.

65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Girişler ücretsizdir.

Genel Şartlar

Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Merle Turizm Sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

Rezervasyon sırasında koltuk numarası sözü verilmez, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki tura aktarılır. Böyle bir durumda Merle Turizm misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

İptal Güvence Paketi

 

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden  72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 200,00 TL, 2.000,00 TL üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 20-i kadardır.

 

Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

 

Kokartlı Profesyonel Rehberler

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi

Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)  ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur  Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)  Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın  Varsa ilaçlarınız Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Ulaşım Araçlarımız    

Mercedes Travego

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

Mercedes Toursimo

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

Man Fortuna

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

Midibusler

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Minibusler
VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Mercedes Sprinter 

12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima,cd ve dvd oynatıcı

Rezervasyon

 • KİŞİ / GECE 875 $ 775 $
 • GEZILECEK YERLER

  Urmiye-Tebriz-Tahran-Yezd-İsfahan-Persepolis-Şiraz
 • ULAŞIM

  Otobüs
 • KONAKLAMA

  Urmiye-Tebriz-Tahran-İsfahan-Yezd-Şiraz
 • KALKIŞ YERLERI

  Trabzon
 • TELEFON

  0462 400 61 00
  +9 0532 341 12 57

HAKKIMIZDA

1000'den fazla otel seçeneği ve yılların tecrübesi ile en iyisi için hizmetinizdeyiz.

YARDIMCI OLALIM

Aradığınız hizmeti bulamadınız mı? Bizi arayın veya not bırakın, biz sizi arayalım.

0462 400 61 00

E-Bülten'e kayıt olmak istermisiniz ?