İster Yurtiçi ister Yurtdışı Merle Tour ile hayalindeki tatili kaçırma! İletişime Geç

VIP Karadeniz Turu 3 Gece

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TARİH

Yetişkin Sayısı

Çocuk Sayısı (0-7 Yaş)

Çocuk Sayısı (7-12 Yaş)

7100 TL
 • TUR PROGRAMI
 • FİYATA DAHİL OLAN
 • OLMAYAN HİZMETLER
 • ÖNEMLİ BİLGİLER
 • GRUP REZERVASYONU

TUR PROGRAMI Yazdır PDF Kaydet

Bu Turumuzda Kademeli Fiyat Artışı Vardır.

4 İle 6 Kişilik Gruplara Özel Araçla 

1.GÜN Atatürk Köşkü- Ayasofya Müzesi- Sürmene - Bıçak Alışverişi – Çay Fabrikası-Uzungöl

Uçak saatine göre misafirlerin karşılanması ve Trabzon halkı tarafından Atatürk`e hediye edilen Atatürk Köşkü` nü geziyoruz. Ardından Komnenos Krallığı döneminde 1238-65 yılları arasında yapılıp, batı cephesindeki Hristiyanlık tarihine ait freskleriyle birlikte Trabzon Ayasofya`sını da gezip, serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Çayeli de ünlü Rize bezlerinin nasıl üretildiğini de göreceğimiz, Rize bezlerinin sunulduğu mağazalara geçip, alışveriş molası veriyoruz. Ardından Uzungöl`e hareket ediyoruz. Uzun Göl`de sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu zaman diliminde göl çevresinde keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Daha sonra Uzungöl’den ayrılarak turumuzu sonlandırıyoruz ve Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Trabzon’a varıyoruz. Otele yerleşiyoruz.

Konaklama otelimizde.

2.GÜN Borçka-Karagöl

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Borçka Karagöl Turu'nu gerçekleştirmek üzere yolculuğumuza başlıyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından meşhur Sürmene Bıçakları'nı görmek ve alışveriş yapmak için Sürmene'de mola veriyoruz. Mola süresi tamamlandıktan sonra tekrar yola çıkıyor, kendir ipliğinden yapılan el dokuma tezgâhlarında üretimi yapılan çözgüsü %100 pamuk olan Rize Bezi alışveriş reyonuna uğruyoruz. Daha sonra yaklaşık 2.5 saatlik yolculuğumuzun ardından, 19.yüzyılda toprak kayması sonucu Klaskur Deresi'nin önünün kapanmasıyla oluşan Borçka Karagöl’e varıyoruz. Burada sizlere fotoğraflar çekebilmeniz, göl manzarasını seyretmeniz ve göl etrafında yürüyüş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından, öğle yemeği yemek için bölgedeki restoranlardan birine gidiyor ve öğle yemeği yiyoruz. Öğle yemeğini yedikten sonra Muratlı Baraj Gölü'ne doğru yola çıkıyoruz. Daha sonra turumuzu sonlandırıp Trabzon'a doğru yola çıkıyoruz. Trabzon’a varıyoruz. Otele yerleşiyoruz.

Konaklama otelimizde

3.GÜN - - Fırtına Vadisi - Zilkale - Rafting - Çamlıhemşin - Mikron Köprüsü - Ayder Yaylası - Gelintülü Şelalesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından ilk durağımız Ayder Yaylası`na gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Ardından SEVDALUK dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva köyünü görerek Fırtına Vadisi`nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye geçiyoruz. (Zilkale`nin kartal yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız.) Zilkale'de geçireceğimiz zaman sonrası dileyen misafirlerimizle ekstra  Fırtına deresi'nin coşkun sularında rafting yapıyoruz. 1350 metre yükseklikte çam ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylasına varıyoruz. Ayder Yaylasında kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz.Gelin Tülü Şelalesi ve diğer irili-ufaklı şelaleleri görüyoruz. Gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.

 

4.GÜN Sümela Manastırı - Zigana Dağı - Karaca Mağarası - Torul Cam Teras - Hamsiköy

Sabah otelimizden alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. 09:30 da Trabzon’dan Aracımız hareket ediyor. İlk durağımız 45 dakika sonra  Maçka ilçesini geçtikten sonra Altındere vadisi içerisinde şelale kısmında fotoğraf çekimi için bir mola daha sonra Seyir Terası olarak adlandırılan noktada Sümela Manastırını ve o eşsiz doğayı uzaktan fotoğraflıyoruz. Devam ediyoruz ve Sümela Manastırı'na girebilecek en yakın noktaya kadar araç ile varıyoruz. 10 dakikalık yürüyüş mesafesinden sonra giriş kapısına varıyoruz 60-75 dakikalık Sümela Manastırı ziyaretimiz başlıyor.( NOT: Sümela manastırı kapalı ise uzaktan fotoğraf alıyoruz.) Ziyaretimiz sonrasında araçtan indiğimiz noktaya geri dönüyoruz ve Zigana geçidini (tünel) geçtikten sonra fotoğraf çekimi için bir mola veriyoruz. Karaca Mağarası'na varıyoruz  60 dakikalık mağara ziyaretimiz başlıyor. Bilimsel olarak mağaranın havasının teneffüs edilmesi astım hastalarına iyi geldiği söylenmekteydi. Ziyaretimiz sonrasında Torul'a uğruyor yeni yapılan Türkiye'nin en yüksek cam teraslarından biri olan Torul Cam Terasta fotoğraf süresi verip  daha sonra Hamsiköy'e doğru yola çıkıyoruz eski İpek Yolu üzerinden hamsiköye varıyoruz ve sütlacı yerinde tatma imkânı buluyoruz. Bu molamızdan sonra Trabzon’a doğru hareket ediyoruz saat 19:00 gibi turumuz son buluyor. Havaalanına transfer, sizinle bir baka turlarda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
►Trabzon’dan İtibaren Konforlu Araç İle Ulaşım
►3 Gece Konaklama 
►Otelimizde 3 Sabah Kahvaltısı
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
►Program Dışındaki Yemekler ve Yemeklerde Alınan İçecekler 
►Özel Harcamalar
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
►Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler

 

NOT:

Tek konaklayacak olan misafirlerimizden ''single farkı'' alınacaktır.

Rehber,programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

 

İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-20 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ''FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER'' VE ''ÖNEMLİ BİLGİLER'' KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.

FİYATA DAHİL OLAN

►Trabzon’dan İtibaren Konforlu Araç İle Ulaşım
►3 Gece Konaklama 
►Otelimizde 3 Sabah Kahvaltısı
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

OLMAYAN HİZMETLER

►Program Dışındaki Yemekler ve Yemeklerde Alınan İçecekler 
►Özel Harcamalar
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
►Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler

ÖNEMLİ BİLGİLER

Müze Kart

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Ek Hizmet Detayları

Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri,otopark ücretleri,fiyatımıza dahilir.

65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler

Genel Şartlar

Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Merle Turizm Sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

Rezervasyon sırasında koltuk numarası sözü verilmez, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki tura aktarılır. Böyle bir durumda Merle Turizm misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

İptal Güvence Paketi

 

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden  72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 20,00 TL, 2.000,00 TL üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1 -i kadardır.

 

Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

 

Kokartlı Profesyonel Rehberler

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi

Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)  ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur  Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)  Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın  Varsa ilaçlarınız Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Ulaşım Araçlarımız    

Mercedes Travego

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

Mercedes Toursimo

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

Man Fortuna

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

Midibusler

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Minibusler
VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Mercedes Sprinter

12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima,cd ve dvd oynatıcı

Rezervasyon

 • KİŞİ / GECE 7100 TL 7100 TL
 • GEZILECEK YERLER

  Lüks Otellerde Konaklama
 • ULAŞIM

  Lüks minibüsle veya Otobüsle Konforlu Bir Seyehat
 • KONAKLAMA

  Trabzon-Uzungöl-Batum-Rize-Ayder Yaylası-Karagöl
 • KALKIŞ YERLERI

  Trabzon Merle Turizm önü
 • TELEFON

  0462 400 61 00
  +9 0532 341 12 57

HAKKIMIZDA

1000'den fazla otel seçeneği ve yılların tecrübesi ile en iyisi için hizmetinizdeyiz.

YARDIMCI OLALIM

Aradığınız hizmeti bulamadınız mı? Bizi arayın veya not bırakın, biz sizi arayalım.

0462 400 61 00

E-Bülten'e kayıt olmak istermisiniz ?