İster Yurtiçi ister Yurtdışı Merle Tour ile hayalindeki tatili kaçırma! İletişime Geç

Yılbaşı Tiflis Batum Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TARİH

Yetişkin Sayısı

Çocuk Sayısı (0-7 Yaş)

Çocuk Sayısı (7-12 Yaş)

4500 TL
 • TUR PROGRAMI
 • FİYATA DAHİL OLAN
 • OLMAYAN HİZMETLER
 • ÖNEMLİ BİLGİLER
 • GRUP REZERVASYONU

TUR PROGRAMI Yazdır PDF Kaydet

Bu Turumuzda Kademeli Fiyat Artışı Vardır

Not: Hareket saatleri program tablosuna göre değişebilir.

Trabzon Hareket Saati: 29 Aralık Cuma Gece 12:00

Trenli Tiflis Turu

1.GÜN 30 Aralık Cumartesi

Gldani Gölü - Chronicle of Georgia   -   Mtsheta - Svetitshoveli Katedrali 

Değerli konuklarımız, saat 00:00 da Trabzon'dan kalkacak olan aracımıza sizler için yer alıyor ve Tiflis Turunu'nda faaliyette bulunuyor. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğumuzun ardından Sarp Sınır kapısına varıyoruz. Tiflis'e hareket ediyoruz varışımızla birlikte genel bağlı sabah kahvaltısı Tiflis Turumuza devam ediyoruz yaklaşık 20 dk uzaklıkta bulunan Chronicle of Georgia hareket ediyoruz , varışızzla  birlikte rehber eşliğinde anlatımlarımızı yapıyoruz hayranlıkla Fotoğrafladığımız Gürcistan Kültürünü izleyen sütunlar arasında gezimizi tamamladıktan sonra Tiflis'in denizi olarak bilinen Glani gölünü fotoğraflıyoruz ve daha sonra  Gürcistan'ın en eski kentlerinden biri olan Mtsheta hareket ediyoruz, Tiflis Şehirinden ayrılıp yaklaşık 45 dk uzaklıkta olan şehre varıyoruz,   Mtsheta'daki Cvari Manastırı, Svetitshoveli Katedrali ve Samtavro Manastırı kompleksi 1994 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınan  Svetitshoveli Katkılarını gezip şehir içerisinde yürüyüşümüzü sürdürdüğümüz sonra aracımıza binip otelimize hareket ediyoruz. 1.GECE TİFLİS KONAKLAMA

2.GÜN 31 Aralık Pazar

Teleferik - Kartlis Deda - Narikala Kalesi-Sülfür Banyoları - Abanotubani Şelalesi-Cuma Cami - Metekhi Kilisesi Antikacılar Pazarı ve Tablo Pazarı- Sameba maliyeti-Rustaveli Bulvarı - Özgürlük Meydanı-Tiflis Metrosu Otelden sabah kahvaltısından sonra Tiflis Turuna başlıyoruz Kura ücretiin
her iki yakasında kalan Tiflis merkezindeki ilk durağımız 2004 yılında tamamlanan Dünyanın en büyük dini yapılarından biri olan Sameba Katedralini ziyaret ediyoruz daha sonra is ünlü sanatçı Şota Rustaveli den alan şehrin en modern caddelerinden birinin hayatında gezmeye başladığımız gezimiz sırasında Özgürlük Meydanını ve 1966 yılında tarafından yapılan Tiflis metrosunda 1 durak yolculuk gerçekleştiriyoruz ve aracımıza hareket ediyoruz. Metekhi manzarasının yanında bulunan teleferiğe binerek Gürcü Annesi olarak bilinen Kartlis Deda heykelini gördükten sonra yürüyecek Narikala Kalesi görüyoruz ve sırasıyla Cuma Camii, Abanotubani Şelalesi, Sülfür Banyoları(Hamamları), Metekhi Kilisesi'ne göre Metekhi manzarasında fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra ekstra tekne turu yaptıktan sonra aracımıza binip, Tablo Pazarına yurtseverlere tabloların ve antikaların bulunduğu pazarda alışveriş süresi veriyoruz ve bu sürenin ardından otelimize hareket ediyoruz. Dinlendikten sonra akşam saat 21:30 da Barlar Sokağına Hareket olup olmadığını burada geçiriyoruz.Mutlu Yıllar. 2.GECE TİFLİS KONAKLAMA

 3.GÜN 01 Ocak Pazartesi

Avrupa Meydanı - Astroloji Saati - Poseodon Heykeli ve Tiyatro Binası - Batum Bulvarı - Ali ve Nino Heykeli - Dönme Dolap - Alfabe Kulesi

Otelden alacağımız sabah kahvaltısından sonra Batum'a hareket ediyoruz. Sırasıyla Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı St.Nikolas Kilisesi, Poseodon Heykeli ve Tiyatro Binası gördükten sonra Batum Bulvarında yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz ve Ali ve Nino Heykeli Dönme Dolap Alfabe Kulesini gördükten sonra aracımızla buluşuyor ve Trabzon'a doğru yolculuğumuzu başlatıyoruz.

Gece saat 22:00 ile 00:00 arasında Trabzon'a varıyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
►Trabzon'dan İtibaren Konforlu Araç İle Ulaşım
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►2 Gece Konaklama 
►Otelimizde 2 Sabah Kahvaltısı
►Programda belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
►Program Dışındaki Yemek ve Yemeklerde Alınan İçecekler 
►Özel Harcamalar
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
►Ekstra belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler , Kura Nehrinde veya Batum da Tekne turları, Müzikli Akşam yemekleri

UYARILAR:

Tek konaklayacak olan öğrencilerden ''tek fark'' alınabilir.

Rehber,programın tamamen kayıtlı kaydı ile programın gidişatında değişiklik yapılabilir.

0-6 yaş arası çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

 

İADE ŞARTLARI

⇒Tüketici, hizmetin devamına 1 ay kalayıncaya kadar iptal edilirse talep edildiği takdirde bedelinin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-20 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin  %50'sini,  15 gün  az bir süre kala ise  tamamen  acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

⇒Tüketici tarafından yapılan tarihteki değişikliğin iptal hükmündedir.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ''FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER'' VE ''ÖNEMLİ BİLGİLER'' KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.

Bir ülkede okuma karşı istek artmadıkça, gaflet ve bundan doğacak durumun düzelmez. (Benjamin Franklin)

 

 

 

 

 

FİYATA DAHİL OLAN

►Trabzon’dan İtibaren Konforlu Araç İle Ulaşım
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►2 Gece Konaklama 
►Otelimizde 2 Sabah Kahvaltısı
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 

 

 

 

 

 

 

 

 

OLMAYAN HİZMETLER

Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Tüm Özel Harcamalar

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Yurt Dışı Çıkış Harcı (150 TL)

 

 

 

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

ÖNEMLİ BİLGİLER

Nüfus bütçelerinin yeni ve 10 yılı geçmemiş olması gerekmektedir. PVC'nin kapalı nüfus kapasiteleri sorunun yaşayabiliyor, yenilenmesi gerekiyor.

Pasaportların seyahatlerinin bitimi baz ödemesinin minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir. 6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat edenlerin seyahat ettiği ülkenin pasaport polisleri adına ülkeye alınmama durumu ile karşılaşılabilir. Bu gibi sorumluluğu pasaport sahibine aittir.

02 yaş üstü çocuk kimliklerinde fotoğraflanmakta.

Üç kişilik (3 kişilik oda: çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3.yatak ek yatak veya çekyatlı olup standart yataklardan daha küçük olabilir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı odada konaklama devam ettiği takdirde geçerlidir.

18 yaş altı çocukların katılmadığı seyahatlerde muvafakatname alınması zorunludur.

Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, cıkış saatleri 12:00 dır.

Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını GSM operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir. Yurt dışı tarifesi operatörlere göre değişmektedir dakikası 10 TL ile 15 TL arasındadır.

Müze Kart

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Ek Hizmet Detayları

Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri,otopark ücretleri,fiyatımıza dahilir.

65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler

Genel Şartlar

Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Merle Turizm Sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

Rezervasyon sırasında koltuk numarası sözü verilmez, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki tura aktarılır. Böyle bir durumda Merle Turizm misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

İptal Güvence Paketi

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden  72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 20,00 TL, 2.000,00 TL üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1 -i kadardır.

Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Kokartlı Profesyonel Rehberler

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi

Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)  ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur  Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)  Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın  Varsa ilaçlarınız Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Ulaşım Araçlarımız    

Mercedes Travego

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

Mercedes Toursimo

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

Man Fortuna

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

Midibusler

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Minibusler
VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Mercedes Sprinter

12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima,cd ve dvd oynatıcı

 

 

 

 

 

Rezervasyon

 • KİŞİ / GECE 4950 TL 4500 TL
 • GEZILECEK YERLER

  Tiflis
 • ULAŞIM

  Lüks minibüsle veya Otobüsle Konforlu Bir Seyehat
 • KONAKLAMA

  Tiflis - Batum
 • KALKIŞ YERLERI

  Trabzon-Rize-Hopa
 • TELEFON

  0462 400 61 00
  +9 0532 341 12 57

HAKKIMIZDA

1000'den fazla otel seçeneği ve yılların tecrübesi ile en iyisi için hizmetinizdeyiz.

YARDIMCI OLALIM

Aradığınız hizmeti bulamadınız mı? Bizi arayın veya not bırakın, biz sizi arayalım.

0462 400 61 00

E-Bülten'e kayıt olmak istermisiniz ?